Prokuratura: ONR nie propaguje faszyzmu i nie nawołuje do nienawiści. Postępowanie umorzono

Prokuratura Rejonowa w Częstochowie umorzyła dochodzenie w sprawie publicznego propagowania faszystowskiego ustroju państwa oraz nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych, rasowych i wyznaniowych w statucie stowarzyszenia ONR.

Postępowanie zostało wszczęte na skutek złożenia przez Urząd Miasta w Częstochowie zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa. Do pisma dołączono interpelację jednej z radnych miasta Częstochowa w sprawie działalności ONR.

Brak obrazka

W toku dochodzenia uzyskano dokumentację dotyczącą rejestracji stowarzyszenia oraz przesłuchano w charakterze świadków przedstawiciela Urzędu Miasta Częstochowy, radną Miasta Częstochowy oraz osoby reprezentujące stowarzyszenie Obóz Narodowo-Radykalny. – czytamy w komunikacie opublikowanym na stronach częstochowskiej prokuratury.

Po analizie zebranego materiału dowodowego uznano, że brak jest dowodów wskazujących na to, iż osoby tworzące zapisy statutu stowarzyszenia Obóz Narodowo-Radykalny nawoływały w ten sposób do nienawiści na tle różnic narodowościowych, rasowych i wyznaniowych. Nie stwierdzono także, że zapisy statutu propagują faszystowski ustrój państwa. – napisano w komunikacie podpisanym przez rzecznika częstochowskiej prokuratury prok. Tomasza Ozimka.

czestochowa.po.gov.pl

 

 

REKLAMA

Komentarze