REKLAMA

Prokurator generalny USA. Główny sojusznik Trumpa mówi o wyborach

Prokurator generalny USA. Główny sojusznik Trumpa mówi o wyborach

Prokurator generalny USA William Barr, główny sojusznik prezydenta Trumpa, powiedział, że Departament Sprawiedliwości nie znalazł żadnych dowodów oszustwa w wyborach w 2020 roku.

REKLAMA

„Do tej pory nie widzieliśmy oszustw na skalę, które mogłyby wpłynąć na inny wynik wyborów” – powiedział czołowy amerykański organ ścigania.

Od głosowania 3 listopada Trump wielokrotnie wysuwał bezpodstawne twierdzenia o powszechnych oszustwach wyborczych, a członkowie jego zespołu obrony prawnej wspominali o rzekomym międzynarodowym spisku mającym na celu zapewnienie Bidenowi zwycięstwa. „Było jedno twierdzenie, które byłoby oszustwem systemowym i byłoby to twierdzenie, że maszyny zostały zaprogramowane zasadniczo w celu wypaczenia wyników wyborów” – powiedział we wtorek prokurator, odnosząc się do twierdzenia, że maszyny do głosowania zostały zhakowane, aby Joe Biden zyskał więcej głosów.

Prokurator generalny zaznaczył, że Departament Sprawiedliwości (DOJ) i Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego zbadały to twierdzenie.

„Rośnie tendencja do wykorzystywania wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych jako domyślnego rozwiązania, a ludziom nie podoba się coś, co chcą, aby Departament Sprawiedliwości wszedł i„ zbadał ”- dodał.

Reagując na jego komentarze, prawnicy kampanii Trumpa Rudy Giuliani i Jenna Ellis określili we wspólnym oświadczeniu: „Z największym szacunkiem dla Prokuratora Generalnego, jego opinia wydaje się być pozbawiona wiedzy i zbadania istotnych nieprawidłowości i dowodów systemowych oszustw”.

Źródło: bbc.com

REKLAMA

Komentarze