REKLAMA

Prof. Simon otrzyma medal za zasługi w walce z koronawirusem

Prof. Simon otrzyma medal za zasługi w walce z koronawirusem

Profesor Krzysztof Simon zasłynął swoim niewybrednym językiem i ostrym potępianiem Polaków, którzy nie stosowali się do zaleceń dotyczących pandemii. Teraz medyk ma zostać uhonorowany medalem za swoje zasługi.

Ordynator oddziału zakaźnego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu wielokrotnie pluł na Polaków, którzy śmieli poddawać w wątpliwość zasadność obostrzeń. Simon ma otrzymać, jeszcze w styczniu, medal 75-lecia misji Jana Karskiego – informuje Rzeczpospolita. Towarzystwo Jana Karskiego argumentuje swoją decyzję, zapewniając, iż „głos profesora jest dla wszystkich zrozumiały”.

REKLAMA

„Jest to głos mocny często wstrząsający, ale wnoszący w sytuację walki ze śmiertelnym wrogiem nie tylko wiedzę medyczną, ale również ład moralny” – zapewnia Towarzystwo Jana Karskiego. Co więcej, działania Simona w czasie epidemii mają przypominać Towarzystwu zasługi i działalność Jana Karskiego w czasie drugiej wojny światowej. „Znamienna wypowiedź profesora: ‚Przecież mamy do czynienia z epidemicznym Holocaustem, idziemy na zwarcie ze śmiercią. Niestety, na razie takich dobitnych działań nie widzę’ – brzmi podobnie do dramatycznych apeli patrona tego Medalu sprzed siedemdziesięciu pięciu z górą lat” – zapewnia Towarzystwo.

Przeczytaj również: Łukaszenko: „Koronawirus to kara boska za odwracanie wzroku od natury”

Przypomnijmy zatem kilka głośniejszych wypowiedzi zasłużonego medyka. Profesor Simon nazwał nienoszenie maseczek w letnich kurortach „prymitywnym chamstwem”. Jego zdaniem, zasłanianie ust i nosa stanowi „patriotyczny obowiązek”. „Szkoda, że nie wiedzą takich rzeczy dwudziesto-, trzydziestolatkowie, którzy chodzą bez masek i śmieją się z nas – tych, którzy z maseczek korzystają. To brak solidarności społecznej w czystej postaci. Zwykłe, prymitywne chamstwo (…). Niestety taką mamy prymitywną, niewykształconą część społeczeństwa” – oceniał profesor.

Co tyczy się samego medalu misji 75-lecia Jana Karskiego, został on wybity w 30 egzemplarzach. Dotychczas uhonorowany nim został papież Franciszek. Odznaczenia trafiły również do prezydentów Polski, Stanów Zjednoczonych oraz Izraela. Mogą się nimi pochwalić Andrzej Duda, Donald Trump oraz Reuven Riwlin. Medale ofiarowano również duchownym. Otrzymali je kardynał Stanisław Dziwisz, kardynał Kazimierz Nycz, jak i biskup Tadeusz Pieronek.

Rp.pl, Na Temat

REKLAMA

Komentarze