REKLAMA

Prof. Nowak: ,,Skończył się czas odpuszczania [WIDEO]

Prof. Nowak: ,,Skończył się czas odpuszczania [WIDEO]

Z okazji obchodzonej niedawno rocznicy tzw. pogromu kieleckiego w Kielcach gościł prof. Jerzy Robert Nowak. Spotkanie z historykiem zorganizowała Brygada Świętokrzyska ONR. Profesor, oprócz kwestii historycznych, podjął także wiele tematów bieżących, m.in. relacje Polska-Izrael.

REKLAMA

Skończył się czas odpuszczania. Za wiele było draństw, głupot w ostatnim czasie, klękania, które jeszcze zmienia się w sukces. Tak, jak ostatnio to porozumienie Morawiecki-Netanjahu, które było kapitulacją – stwierdził Nowak.

Izrael tylko dla Żydów? Kneset uchwalił historyczną ustawę. “To rasistowskie prawo”

 

Naukowiec odniósł się, oczywiście, do wydarzeń z 4 lipca 1946 r. – Wcale Kielce nie były czymś wyjątkowym. Takie same, rzekome pogromy, wszystkie robione przez NKWD i Bezpiekę były w całym szeregu krajów – zauważył.

Nowak skomentował też zachowanie kard. Kazimierza Nycza, a konkretnie jego patronat udzielony dla antypolskiego filmu ,,Planty 7/9″. – Jest to ogromne świństwo i cofanie się do starych, peerelowskich kłamstw. I temu patronuje ten nieszczęsny antypolak Nycz – powiedział profesor. W ostatnich dniach zamieścił on też na swoim blogu tekst na temat szkodliwych działań metropolity warszawskiego.

Więcej w materiale ze spotkania w Kielcach.

 

REKLAMA

Komentarze