Prof. Mirosław Piotrowski: „Nasz ustrój chwieje się w posadach. Za chwilę będziemy mieli w Polsce pożar” [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Prof. Mirosław Piotrowski

/ Fot. YuuTube/Media Narodowe

Red. Agnieszka Jarczyk, w czwartkowym wydaniu Komentarza Politycznego Mediów Narodowych, gościła prof. Mirosława Piotrowskiego, jednego z kandydatów ubiegających się o stanowisko prezydenta Polski. Rozmowa dotyczyła debaty, jaka miała miejsce w siedzibie TVP w środę wieczorem, oraz aktualnej sytuacji dotyczącej przeprowadzenia wyborów.

Debata trwała 70 minut, łącznie każdy kandydat mógł się wypowiedzieć 6 minut w podziale na 6 odcinków. Był to, moim zdaniem, duży wyczyn, że Telewizja Polska, nie wiedzieć czemu nazywana publiczną – chyba tylko dlatego, że zabiera nam pieniądze – taką debatę zorganizowała. Byłem pytany nawet przez jedną z dziennikarek TVP, kiedy ostatni raz u nich gościłem, to nie potrafiłem sobie przypomnieć. Tak mniej więcej 8 lat temu. Kiedy w poprzedniej kadencji byłem europosłem to nie zaproszono mnie ani razu. Samo to o sobie świadczy. Po debacie ludzie do mnie dzwonili i pisali zdziwieni, że kandyduję, bo nic o tym wcześniej nie wiedzieli – mówił Piotrowski.

Jak kandydat Ruchu Prawdziwa Europa ocenia działania dwóch szeregowych posłów, Jarosława Kaczyńskiego i Jarosława Gowina? Profesor stwierdził, że to z pozoru szeregowi posłowie. – Znamy z historii takich szarych towarzyszy, którzy wszystkim dyrygowali i za nic mieli instytucje państwowe. W tej chwili musimy się zacząć do tego przyzwyczajać – ocenił. – Mamy do czynienia ze zmierzchem normalnej demokracji.

Gość wskazywał także na rolę prezydenta. – On powinien pytać, interesować się sytuacją, a przede wszystkim stać na straży Konstytucji. Tymczasem śpi.

Wybory oficjalnie wyznaczone są na dzień 10 maja, jednak wiadomo już, że się nie odbędą. Czym to będzie skutkować? – Jest w tej chwili wielki chaos, a to się może naprawdę źle skończyć. Nasza demokratyczna konstrukcja chwieje się w posadach, za chwilę będziemy mieli w Polsce wielki pożar – ostrzegał prof. Piotrowski wskazując na pewne paradoksy dotyczące unieważnienia wyborów pytając, jak można unieważnić coś, czego faktycznie nie będzie.

Gość Komentarza Politycznego odpowiadał także na pytania widzów dotyczące m.in. zbieżności programowej z Konfederacją, mediów katolickich czy dymisji czołowych polityków partii rządzącej.

Więcej w programie:

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY