REKLAMA

prof. Jerzy Robert Nowak: likwidacja trwa od 89. roku [WIDEO]

prof. Jerzy Robert Nowak: likwidacja trwa od 89. roku [WIDEO]

Dzisiejszym gościem Mediów Narodowych był prof. Jerzy Robert Nowak. Rozmowa, przeprowadzona przez redaktora Michała Jelonka, dotyczyła tematów takich jak emerytura ks. Kneblewskiego, postać Wojciecha Cejrowskiego, ZHP czy likwidowanie polskiej kultury.

Prof. Jerzy Robert Nowak zaczął od tematu emerytury  ks. prał. Romana Kneblewskiego. Charyzmatyczny kapłan, dobrze znany w środowiskach narodowych, został zwolniony z urzędu proboszcza parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy i przeniesieniu na emeryturę. Decyzji dokonał bp bydgoski Jan Tyrawa. 

– Pan wicepremier Gliński, minister, chce budować muzeum chasydów. Ku czci największych oszołomów żydowskich, ksenofobów, antypolskich i tak dalej… A równocześnie zamyka się jedną z placówek, tak potrzebnych. – powiedział prof. Nowak.

prof. Jerzy Robert Nowak ocenił, że polska kultura jest niszczona systematycznie od lat, a najmocniej w okresie stalinizmu. 

– Likwidacja trwa od 89. roku faktycznie – ostro powiedział prof. Nowak o likwidacji polskiej kultury.

Prof. Jerzy Robert Nowak skomentował również najnowszy wywiad Wojciecha Cejrowskiego dla „Do Rzeczy”. Odniósł się pozytywnie do oceny sytuacji dokonanej przez znanego podróżnika. 

Zapraszamy do zobaczenia rozmowy na nagraniu poniżej:

REKLAMA

Komentarze