REKLAMA

Prezydent spotkał się z nauczycielami – niepokojąca informacja dla maturzystów

Prezydent spotkał się z nauczycielami – niepokojąca informacja dla maturzystów

Podczas wizyty w Kole, Prezydent Andrzej Duda spotkał się ze strajkującymi nauczycielami. Rzecznik informował o dobrym przebiegu rozmów oraz głowa państwa miała podkreślić nadzieję na reformę oświaty. Po nieudanych negocjacjach z rządem, ma zostać mediatorem w sprawie. Do sieci wyciekło także zdjęcie na którym widnieje niepokojąca informacja do rodziców maturzystów.

W Kole odbyło się planowane otwarte spotkanie mieszkańców z Andrzejem Dudą. Do zgromadzenia dołączyli także przedstawiciele strajkujących nauczycieli. Prezydent wymienił z nimi swoje spostrzeżenia na całą sytuację i stan polskiej oświaty.

REKLAMA

„To była bardzo dobra rozmowa, która oczywiście dotyczyła w głównej mierze podwyżek, ale środowisko nauczycielskie podkreśla także fakt, że oświata wymaga reformy i trzeba o tym rozmawiać” – powiedział rzecznik prasowy Błażej Spychalski.

Czytaj więcej: Strajk nauczycieli: „Tylko świnie pilnują na egzaminie”

Nauczyciele podczas tej wymiany zdań mieli przedstawić swoje postulaty, które Prezydent przedłoży wicepremier Beacie Szydło. Ta z kolei ma przedstawić je podczas tzw. okrągłego stołu ze strajkującymi.

Nauczyciele zawarli także z Prezydentem ustną umowę. W ramach niepowodzenia w czwartkowych negocjacjach rządu z związkowcami, Głowa Państwa ma stać się mediatorem pomiędzy zwaśnionymi stronami –

„Zaproponowaliśmy panu prezydentowi, że jeżeli w czwartek nie dojdzie do kolejnego porozumienia związków zawodowych z rządem, to prosimy pana prezydenta o mediację” – informowała o całej sprawie, nauczycielka szkoły podstawowej Katarzyna Prądzyńska.

Przełożenie egzaminu maturalnego na następny rok!

Do sieci wyciekło zdjęcie od dyrektor jednej ze szkół do rodziców tegorocznych maturzystów. Zawarte w niej informacje mocno nie spodobają się maturzystom oraz rodzicom tych uczniów.

Dyrektor PZS w Redzie, Dorota Nowicka-Klimowcz wysłała do nich wiadomość o następującej treści – „Szanowni Państwo, w związku z brakiem możliwości zebrania odpowiedniej liczby nauczycieli, którzy podjęli akcję strajkową, wchodzących w skład Rady Pedagogicznej Powiatowego Zespołu Szkół w Redzie, informuję Państwa, że nie zostały w dniu dzisiejszym zatwierdzone oceny końcowe w klasach maturalnych”.

W dalszej części następuje przerażająca dla maturzystów wiadomość –

„Konsekwencją tej sytuacji jest brak otrzymania świadectw ukończenia szkoły średniej oraz powtórzenie klasy trzeciej LO, bądź czwartej Technikum w roku szkolnym 2019/20. Nadmieniam, że tym samym uczniowie nie będą mogli podejść do egzaminu dojrzałości w sesji maj 2019”.

https://www.facebook.com/honorata.skrzypek.98/posts/2269712023281302

Użytkownik Twittera o nazwie @Piotr_Lis umieszczając zrzut z ekranu tej wiadomości napisał – „Groźba Broniarza się spełnia. Uczniowie nie otrzymają promocji, nie będą mogli przystąpić do matur, będą powtarzać ostatnią klasę szkoły średniej. Czy Rząd RP i MEN pozwolą na taki prymitywny szantaż że strony szefostwa ZNP?”.

Internauci są oburzeni pisząc między innymi – „Panią dyrektor natychmiast zwolnić”, „Niestety, nie jedna w tym zawodzie, która minęła się z powołaniem”, „To kpina z uczniów, ich praw, łamanie konstytucji”.

Na stronie szkoły pojawiła się później informacja, że jednak zostaną udzielone świadectwa, a maturzyści przystąpią do egzaminu – „Informujemy, że dołożymy wszelkich starań aby  klasyfikacja klas maturalnych odbyła się  zgodnie z obowiązującym prawem oświatowym w terminie umożliwiającym wydanie świadectw ukończenia szkoły. Jednocześnie zapewniamy, że egzamin  maturalny w PZS w Redzie odbędzie się zgodnie z harmonogramem. Dobro uczniów PZS w Redzie jest priorytetem dla wszystkich Pracowników naszej szkoły”.

„Kolejna Klasyfikacyjna  Rada Pedagogiczna zaplanowana została na 24.04.2019 r.” – podano w komunikacie Dyrektor Nowickiej-Klimowicz.

wp/media narodowe

REKLAMA

Komentarze