REKLAMA

Prezydent: Referendum konstytucyjne 10-11 listopada

Prezydent: Referendum konstytucyjne 10-11 listopada

Andrzej Duda chce, aby referendum w sprawie konstytucji odbyło się w dniach, kiedy Polska świętować będzie stulecie odzyskania niepodległości. Zapowiedział to podczas obchodów święta Konstytucji 3 maja.

Andrzej Duda: Konstytucja 3 maja była testamentem Rzeczpospolitej

– Dziś zapowiadam, że w przewidzianym ustawą o referendum ogólnokrajowym terminie, złożę w Senacie odpowiedni projekt postanowienia prezydenta, czyli wniosek o przeprowadzenie referendum, którego data będzie określona na 10 i 11 listopada 2018 r. – powiedział prezydent w czasie uroczystości na placu Zamkowym w Warszawie.

Brak obrazka

To właśnie w tym roku, powinniśmy na te wielkie pytania, dotyczące przyszłości Rzeczypospolitej odpowiedzieć. Chciałbym i złożę w Senacie stosowny wniosek, aby referendum konsultacyjne ws. konstytucji – gdzie wszyscy Polacy będą mogli wypowiedzieć, co do swojej wizji przyszłego ustroju Polski, co do tego, czego chcą i czy chcą – odbyło się w tych wielkich listopadowych datach – 10 i 11 listopada tego roku – stwierdził Andrzej Duda.

Prezydent zachęcił także Polaków do udziału w referendum. – Apeluję do państwa o obecność na tym referendum, proszę, abyście przyszli i w to wielkie święto powiedzieli, jakiej Polski chcecie – powiedział.

REKLAMA

Do ogłoszenia referendum konstytucyjnego uprawniony jest tylko Marszałek Sejmu. Musi on je zarządzić w terminie 60 dni od złożenia wniosku w tej sprawie.

 

REKLAMA

Komentarze