REKLAMA

Prezydent poleca artykuł o „robieniu ekonomicznej las*i Niemcom”

Prezydent poleca artykuł o „robieniu ekonomicznej las*i Niemcom”

Prezydent Duda polecił na swoim prywatnym koncie na Twitterze kontrowersyjny artykuł. Teraz przeprasza za udostępniony link.

W tekście można było przeczytać m.in., że Unia Europejska to „IV Rzesza Niemiecka”, czy też o „robieniu ekonomicznej las*i Niemcom”. Po krytycznych komentarzach opozycyjnych polityków wpis zniknął. Jak polecał PAD – Bardzo dobry artykuł o emisji CO2 w UE. Przystępnie przedstawia realną sytuację. Warto przeczytać.

REKLAMA

Wobec oburzenia części lewicowych internautów i dziennikarzy Prezydent Andrzej Duda umieścił wieczorem kolejny wpis, tuż po usunięciu tweeta z artykułem – Przyznaję rację Tym, których oburzyła druga część artykułu zamieszczonego na portalu salon24.pl, który poleciłem kilka godzin temu. Był to błąd, wynikający z lektury pierwszej części tego artykułu. Nie podzielam poglądów i stylu wypowiedzi zawartej w 2 części. Błąd.

Co oburzyło dziennikarzy TVN? Między innymi ta część artykułu: Polska jest ‚chłopcem do bicia’ w UE, czyli jak kto woli Niemieckiej IV Rzeszy wspartej przez akolitów, zaś Polska i Grupa Wyszehradzka ma odmienne widzenie rzeczy od wizji budowniczych Sojedinionnych Sztatów Jewropy.

Prezydent przyznał się również, że nie czytał całego artykułu, tylko jego część. Jak zaznaczono – tekst pochodził z września ubiegłego roku.

rp.pl

 

REKLAMA

Komentarze