REKLAMA

Prezydent Duda rozmawia z światowymi przywódcami o walce z epidemią

Prezydent Duda rozmawia z światowymi przywódcami o walce z epidemią

W niedzielę Prezydent Andrzej Duda rozmawiał telefoniczne ze swoim odpowiednikiem na Litwie. Tematem dyskusji obu głów państwa były działania podejmowane przez nasze kraje w walce z koronawirusem. W najbliższych dniach podejmie on również rozmowy z innymi przywódcami.

REKLAMA

Prezydent Andrzej Duda rozmawiał dzisiaj z przywódcą Litwy Gitanasem Nausedą o sytuacji w jego kraju oraz o działaniach podejmowanych przez rządy obu państw – „Prezydent Andrzej Duda rozmawiał telefonicznie z Prezydentem Litwy Gitanasem Nausėdą na temat sytuacji związanej z epidemią koronawirusa oraz działaniami obydwu krajów w celu jej powstrzymywania i walki z jej skutkami” – informuje kancelaria Prezydenta.

Zobacz także: Niemcy zarekwirowały najskuteczniejsze maski przeciwko koronawirusowi

Obie głowy państw wyrazili wspólną opinię, że Unia Europejska powinna podjąć w tym trudnym czasie współpracę ze wszystkimi krajami członkowskimi – „Prezydenci uznali, że dla obu krajów sytuacja jest poważna i wymaga wielkiej odpowiedzialności, a także i dyscypliny w działaniu. Zaapelowali o solidarność narodów europejskich w tej sytuacji oraz o większą aktywność instytucji Unii Europejskiej”.

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski informował dzisiaj, że liczba przypadków z zarażeniem na koronawirusa w Polsce może wzrosnąć w przeciągu tygodnia do 1000 osób. Objęto również 14-dniową kwarantanną osoby wracające z zagranicy. W najbliższych dniach liczba objętych takimi restrykcjami może wzrosnąć do 100 tysięcy osób.

„Dzisiaj w nocy zostały tymczasowo zamknięte granice Polski na wjazd dla cudzoziemców. Przywrócona została czasowo kontrola graniczna. Te wszystkie działania przebiegły bez większych problemów. Ruch na granicach jest zmniejszony. W tej chwili wjeżdżają tylko obywatele polscy” – powiedział Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera.

wp

REKLAMA

Komentarze