REKLAMA

Prezydent Andrzej Duda: „Rolą państwa jest wspieranie rodzin”

Prezydent Andrzej Duda: „Rolą państwa jest wspieranie rodzin”

Rolą państwa jest wspierać rodziny. Od prawnej i konstytucyjnej ochrony po bieżącą pomoc w sytuacjach kryzysowych państwo powinno towarzyszyć rodzinom w codziennej egzystencji, pomagać w rozwoju i realizacji planów, zapobiegać wykluczeniu- pisze prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą w specjalnym liście z okazji Międzynarodowego Dnia Rodzin.

REKLAMA

Rodzina jest najmniejszą wspólnotą. Jest środowiskiem, w którym jesteśmy zakorzenieni, z którego wyrastamy i w którym możemy się najpełniej rozwijać. To w rodzinie znajdujemy oparcie, budujemy najtrwalsze więzi, zawsze możemy na siebie liczyć. Szczęśliwe rodziny to zdrowsze, bardziej przyjazne, otwarte i kreatywne społeczeństwo- pisze para prezydencka.

Para prezydencka podkreśla również, iż rodzina to także konkretne wyzwania- Rolą państwa jest wspierać rodziny. Od prawnej i konstytucyjnej ochrony po bieżącą pomoc w sytuacjach kryzysowych państwo powinno towarzyszyć rodzinom w codziennej egzystencji, pomagać w rozwoju i realizacji planów, zapobiegać wykluczeniu- deklaruje.

Przypomnijmy, iż przypadający 15 maja Międzynarodowy Dzień Rodzin został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne w 1993 roku. Celem jest pogłębienie świadomości społeczeństwa na temat problemów rodziny i zwiększenia zdolności społeczeństw do przezwyciężania tych problemów poprzez realizowanie kompleksowej prorodzinnej polityki społecznej.

gosc.pl

Pozostaje mieć nadzieje, że słowa prezydenta nie są tylko pustą deklaracją…

Zobacz także:

REKLAMA

Komentarze