REKLAMA

Premier z wizytą w USA. Redakcja pyta: Czy na spotkaniach planowane są rozmowy dotyczące amerykańskiej ustawy Just?

Premier z wizytą w USA. Redakcja pyta: Czy na spotkaniach planowane są rozmowy dotyczące amerykańskiej ustawy Just?

Premier Mateusz Morawiecki udaje się we wtorek do USA na wizytę podczas, której weźmie udział w premierze polskiego odcinka serialu „The Royal Tour”, w którym są pokazywane watki przyrodnicze i edukacyjne. Nasza redakcja wysłała do szefa rządu pytania ws. jego wizyty w USA.

Wcześniej w poniedziałek wizytę w USA złoży minister kultury Piotr Gliński. Udał się on do Los Angeles, gdzie wieczorem obejrzy premierę odcinka „The Royal Tour” o Polsce wspólnie z reżyserem Peterem Greenbergiem. Premier przybędzie jutro do Chicago.

Brak obrazka

Czytaj więcej: TVP promuje multikulti: „Zaproś cudzoziemca do stołu”

Cykl „Poland: The Royal Tour” został wyprodukowany w Polsce. Zdjęcia wykonywano w Warszawie, Gdańsku, Gdyni, na Helu, w Słowińskim Parku Narodowym, Oświęcimiu, Wieliczce, Niedzicach, Czorstynie, Zakopanem, Rzeszowie, Markowie, Krakowie, bazylikę Świętego Krzyża, Kotlinie Kłodzkiej, Wrocławiu, Toruniu, Malborku.

Narratorem przez cały film będzie sam Premier Mateusz Morawiecki. Reżyser tłumaczył to tak – „Naszym przewodnikiem w tej nietypowej podróży będzie człowiek, który dobrze zna historię tego kraju, bo był w dużej mierze jej częścią. W wieku zaledwie 11 lat działał w podziemiu, w wieku 19 lat porwano go, wielokrotnie był zatrzymany i bity przez służby specjalne”.

Co ze sprawą Just/447?

Nasz redakcja postanowiła wysłać drogą mejlową zapytanie do Premiera Morawieckiego. Oto pytania, które otrzymało biuro prasowe.

REKLAMA

  1. Jakie oficjalne spotkania odbędzie premier Morawiecki podczas wizyty w USA?
  2. Czy planowane są spotkania premiera Morawieckiego z dyplomacją amerykańską lub organizacjami diaspory żydowskiej w USA?
  3. Czy na spotkaniach planowane są rozmowy dotyczące amerykańskiej ustawy Just act i bezspadkowych roszczeń diaspory żydowskiej wobec państwa polskiego?

Oczekujemy, że państwo polskie zadba o nasze interesy narodowe i nie ugnie się przed obłędnymi roszczeniami grupy ludzi roszczących sobie prawo do naszych bogactw.

pr24/media narodowe

REKLAMA

Komentarze