REKLAMA

Premier Izraela gratuluje Morawieckiemu

Premier Izraela gratuluje Morawieckiemu

Centrum Informacyjne Rządu poinformowało, że tematami piątkowych rozmów premierów Polski i Izraela były strategiczne relacje obu krajów oraz sprawy bieżącej agendy międzynarodowej.

W komunikacie Centrum Informacyjnego Rządu (CIR) można przeczytać:Rozmowa z inicjatywy premiera Izraela była okazją do złożenia osobistych gratulacji dla nowego premiera Polski oraz omówienia bieżącej agendy międzynarodowej,

REKLAMA

Podkreślono, że Polska jako niestały członek Rady Bezpieczeństwa ONZ jest konsultowana w sprawach, które są procedowane na tym forum. Obaj rozmówcy podkreślili bardzo dobre relacje dwustronne, których wymiar strategiczny podkreśla stały mechanizm konsultacji międzyrządowych.

CiR podało, że podkreślono także skoncentrowanie współpracy gospodarczej obu państw w takich dziedzinach jak innowacje i wysokie technologie oraz współpraca przemysłu obronnego.

Przypomniano również, że ostatnie konsultacje międzyrządowe Polski i Izraela miały miejsce 22 listopada 2016 r. w Jerozolimie. W trakcie tego spotkania m.in. zawarto umowę o zabezpieczeniu społecznym. 19 lipca 2017 r. w Budapeszcie odbyło się pierwsze w historii spotkanie premierów państw Grupy Wyszehradzkiej z premierem Izraela. Uzgodniono pogłębienie współpracy w zakresie spraw gospodarczych, nauki i technologii oraz gotowość do kontynuowania dialogu V4 z Izraelem na szczeblu szefów rządów – dodano w komunikacie.

 / medianarodowe.com / kresy.pl / interia.pl

 

REKLAMA

Komentarze