REKLAMA

Premier Irlandii: Będę przekonywał Franciszka o równości rodzin tradycyjnych i „jednopłciowych”

Premier Irlandii: Będę przekonywał Franciszka o równości rodzin tradycyjnych i „jednopłciowych”

Leo Varadkar, premier Irlandii, zapowiedział, iż będzie chciał przekonać papieża Franciszka do akceptacji „małżeństw” homoseksualnych.

Do spotkania premiera z papieżem dojdzie na Zamku Dublińskim, podczas Światowego Spotkania Rodzin. Varadkar zapowiada, iż planuje przekazać Franciszkowi naszą wizję społeczeństwa, w którym jest miejsce dla wszystkich rodzin, szczególnie tych założonych przez pary jednopłciowe.

REKLAMA

Czytaj także: Czeski rząd popiera ,,małżeństwa” homoseksualne

Nie wiem jak będzie przebiegać nasze spotkanie, ale jeżeli będę miał czas, odniosę się do wątpliwości Irlandczyków dotyczących niechlubnego katolickiego dziedzictwa przeszłości, w tym do skandali związanymi z aferami pedofilskimi, azylami sióstr magdalenek czy domami samotnej matki- zapowiada premier.

Swoje uwagi zamierzają przedstawić również pozostali członkowie rządu. Przykładowo, minister kultury będzie domagał się zniesienia celibatu. Simon Harris, minister zdrowia, optować będzie za dopuszczeniem antykoncepcji.

-Religia, mimo że stanowi ważną część naszego dziedzictwa narodowego, nie może determinować polityki zdrowotnej i społecznej naszego rządu- komentuje Harris.

pch24.pl

Zobacz także:

 

REKLAMA

Komentarze