REKLAMA

Prawybory. Dzisiaj zjazdy prawyborcze Konfederacji w Łodzi i Poznaniu

Prawybory. Dzisiaj zjazdy prawyborcze Konfederacji w Łodzi i Poznaniu

Cztery ostatnie zjazdy Konfederacji w ten weekend. Dzisiaj zjazdy w Łodzi i Poznaniu. Niedługo pierwsze wyniki, o godz. 18:00 początek zjazdu w Poznaniu.

REKLAMA

Kończy się zjazd prawyborczy w Łodzi. O godzinie 18:00 początek zjazdu w Poznaniu. Prawybory w Wielkopolsce odbędą się w Hotelu Novotel (sala Berlin) przy Placu Andersa 1. Zjazd w Łodzi odbywał się z kolei od godziny 11:00 w Patio Akademii Humanistyczno Ekonomicznej przy ul. Pomorskiej 51. W niedziele odbędą się zjazdy w Zielonej Górze i Szczecinie. To będą ostatnie zjazdy, po których nastąpi zliczenie wszystkich wyników. 18 stycznia wszyscy elektorzy podejmą ostateczną decyzję.

Ogólna tabela układa się następująco: Krzysztof Bosak ma 90 elektorów i 1916 głosów, Grzegorz Braun 58 elektorów i 1199 głosów, Artur Dziambor 39 elektorów i 823 głosy, Konrad Berkowicz 29 elektorów i 633 głosy, Janusz Korwin-Mikke 16 elektorów i 311 głosów, Jacek Wilk 8 elektorów 175 głosów, Magdalena Ziętek-Wielomska 3 elektorów i 38 głosów, Paweł Skutecki 2 elektorów i 63 głosy. Ostatni jest Krzysztof Tołwiński z 1 elektorem i 21 głosami.

ZOBACZ TAKŻE: Bosak wygrywa we Wrocławiu. Mamy wyniki po 12 zjazdach Konfederacji

Zobaczymy jak powyższą tabelę zmienią ostatnie cztery zjazdy. Jeśli Krzysztof Bosak uzyska przewagę nad wynikami czterech korwinistów łącznie, będzie to dla niego duża przewaga psychologiczna. I tak jednak będzie potrzebował poparcia innych elektorów, niż tylko swoich, żeby zwyciężyć. Jak można było przewidzieć praktycznie od pierwszych zjazdów, o wszystkim ostatecznie zdecydują więc elektorzy Grzegorza Brauna. Wszystko będzie jasne po zjeździe elektorów w Warszawie, który już za tydzień.

REKLAMA

Komentarze