REKLAMA

Prawie 50 mln dol. za śmierć dwuletniego Józka. To największa ugoda w USA

Prawie 50 mln dol. za śmierć dwuletniego Józka. To największa ugoda w USA

Ikea zapłaci prawie 50 milionów dolarów za śmierć dwuletniego Józka. To największa ugoda w USA – informuje portal bankier.pl.

REKLAMA

O największej ugodzie w USA informuje również Daily Mail. Szwedzki gigant musi zapłacić rodzicom dwulatka, która został przygnieciony przez komodę 46 milionów dolarów. Adwokaci Craiga i Joleen Dudków podkreślają, że to największa ugoda w Stanach Zjednoczonych ws. śmierci dziecka.

„Chociaż żadna ugoda nie może zmienić tragicznych wydarzeń, które nas tu przywiodły, przez wzgląd na rodzinę i wszystkich zainteresowanych, jesteśmy wdzięczni, że ta sprawa sądowa została rozstrzygnięta. Pozostajemy zaangażowani w pracę na rzecz rozwiązania bardzo ważnego problemu bezpieczeństwa produktów. Ponownie składamy nasze najgłębsze kondolencje.” – komentuje rzecznik sieci sklepów Ikea.

Śmierć dwuletniego Józka to niestety nie jest pierwszy przypadek przygniecenia przez komodę w sieci sklepów Ikea. Jak podkreśla portal bankier.pl – szacuje się, że przynajmniej 9 dzieci zmarło, tak jak dwulatek. Do większości przypadków przygniecenia doszło, gdy dzieci wyciągnęły szufladę przechylając tym samym komodę do przodu.

REKLAMA

Komentarze