REKLAMA

Poznań: Wojewoda unieważnił Europejską Kartę Równości Kobiet i Mężczyzn

Poznań: Wojewoda unieważnił Europejską Kartę Równości Kobiet i Mężczyzn

Udało się! Wojewoda Wielkopolski unieważnił Europejską Kartę Równości Kobiet i Mężczyzn. Za sukcesem stoją tysiące internautów!

Przypominamy, że ponad 11,5 tys. internautów podpisało apel do wojewody z prośbą o podjęcie rozstrzygnięcia nadzorczego i uchylenie gender uchwały w Poznaniu. Wcześniej Rada Miasta zdecydowała o przyjęciu tzw. Europejskiej Karty Równości Kobiet i Mężczyzn w Życiu Lokalnym, która m.in. zagraża konstytucyjnej pozycji małżeństwa i rodziny poprzez promowanie idei ruchu LGBT.

REKLAMA

Ten niebezpieczny dokument oparty jest na fundamentalnych tezach ideologii gender. Pod płaszczykiem walki z nierównościami i przemocą chciał narzucić mieszkańcom Poznania kontrowersyjny światopogląd. Przyjęcie dokumentu groziło ingerencją ratusza w programy nauczania, finansowaniem ze środków publicznych kampanii społecznych promujących radykalne postulaty, uprzywilejowaniem lewackich organizacji społecznych.

Wcześniej do Wojewody Wielkopolskiego z prośbą o podjęcie postępowania nadzorczego dotyczącego niebezpiecznego dokumentu apelowało Centrum Życia i Rodziny, które wystosowało oficjalne pismo w tej sprawie. – Ufamy, że Wojewoda Wielkopolski potraktuje sprawę poważnie i zbada zapisy zawarte w uchwalonej przez radnych Poznania tzw. Europejskiej Karcie Równości w Życiu Lokalnym. To działanie leży w interesie wszystkich mieszkańców Poznania, a w szczególności najmłodszych z nich, którzy w związku z przyjętym dokumentem, w niedalekiej przyszłości mogą być zmuszeni do obowiązkowego uczestniczenia w zajęciach z edukacji seksualnej wg standardów WHO – mówił wówczas Paweł Ozdoba, wiceprezes Centrum Życia i Rodziny.

Do prośby internatów i opinii publicznej przychylił się Wojewoda. Prawnicy wojewody mieli uznać, że nie było podstaw prawnych do przyjęcia takiej karty, a radni przekroczyli swoje kompetencje.

REKLAMA

Komentarze