REKLAMA

Porwano młodą matkę z dzieckiem – Policja prosi o pomoc

Porwano młodą matkę z dzieckiem – Policja prosi o pomoc

Do wstrząsającego czynu doszło rano w Białymstoku. Porwano 25-letnią kobietę wraz z dzieckiem spod bloku mieszkalnego. Szef MSWiA zapewnia, że służby zajmują się sprawą. Straż Graniczna przeprowadza ścisłe kontrole , by odnaleźć zaginione osoby.

Młodą matkę wraz z 3-letnią córką porwano spod bloku mieszkalnego. Spacerowały one wraz z babcią dziecka, gdzie według jej relacji koło 10 rano doszło karalnego czynu. Dwóch zamaskowanych sprawców siłą wciągnęło dziecko i matkę do pojazdu.

Brak obrazka

Czytaj więcej: Środa Popielcowa w Kościele katolickim

Kobietę wraz z dzieckiem porwano do ciemnozielonego samochodu marki Citroen C4 Picasso o numerze rejestracyjnym BL 60803. Policja po pewnym czasie odnalazła porzucony pojazd.

REKLAMA

„Prowadzimy czynności, ale też zwracamy się do wszystkich o przekazywanie informacji, które mogą pomóc w ustaleniu tożsamości porywaczy, jak też innych informacji mogących mieć znaczenie w tej sprawie” – poprosił nadkom. Tomasz Krupa z białostockiej Policji.

Ojciec dziecka podejrzanym?  

Według nieoficjalnych informacji przekazanych przez TVP INFO w sprawę ma być zamieszany mąż porwanej kobiety, który jest obywatelem Niemiec. Miał on bezpośrednio zlecić to zadanie sprawcom przestępstwa.

Do akcji poszukiwawczej wkroczyła również Straż Graniczna. Będą oni zwracać uwagę na rodziny z dziećmi pilnie kontrolując przejścia graniczne.

REKLAMA

„Każdy patrol ma za zadanie zwracać szczególną uwagę na rodziny z dziećmi i wszelkie sytuacje mogące w jakikolwiek sposób kojarzyć się ze zdarzeniem w Białymstoku” – informuje por. Agnieszka Golias.

Policja uruchomiła specjalny system „Child Alert”, który ma pomóc w odnalezieniu zaginionych. Został on wdrożony sześć lat temu i dotychczas trzykrotnie z niego korzystano.

Na specjalny numer 995, pod który można podawać służbom wszelkie potrzebne informacje. Policja podała do publicznej informacji wizerunki zaginionych.

https://twitter.com/podlaskaPolicja/status/1103676709604335617

Minister Joachim Brudziński utrzymuje stały kontakt z Komendantem Głównym Policji, monitorując przebieg wydarzeń – „Wdrożyliśmy procedurę ChildAlert i zapewniam, że wraz z innymi służbami będziemy dożyć do szybkiego zatrzymania sprawców”.

TVP Info/DoRzeczy

REKLAMA

Komentarze