REKLAMA

Porty Lotnicze „zwolnią” blisko 90 procent pracowników

Porty Lotnicze „zwolnią” blisko 90 procent pracowników

Przedsiębiorstwo należące do Państwa Polskiego „zwolni” blisko 90 procent pracowników. Porty Lotnicze wręczy dokumenty wypowiadające umowę pracy 1574 osobom. Taki ruch spowodowany jest z wdrażanymi zmianami w regulaminie wynagrodzeń i premii. Zacznie on obowiązywać od października b.r. Zwolnieni pracownicy mają otrzymać szansę ponownego zatrudnienia.

Porty Lotnicze, które zarządzają m.in. lotniskiem Chopina w Warszawie zwolni blisko 1600 pracowników, a następnie zatrudni w październiku według nowego regulaminu wynagrodzeń i premii – do takich informacji dotarła redakcja Buisness Insider Polska.

REKLAMA

Zobacz także: Co ukrywa Trzaskowski? Warszawski ratusz odmawia informacji na temat zajęć edukacji seksualnej

92 procent pracowników państwowego przedsiębiorstwa Porty Lotnicze, to grupa ludzi zatrudnionych w 2014 roku. Wówczas firma dokonała zbiorowego przyjęcia osób chętnych do pracy na lotniskach.

Wręczanie wypowiedzeń ma zakończyć się w połowie sierpnia bieżącego roku. Natomiast cały proces ponownego zatrudniania ma się zakończyć w połowie września. Porty Lotnicze wykorzystają mechanizm wypowiedzenia zmieniającego z możliwością zawarcia porozumienia zmieniającego dopuszczalnego przez art. 42 par. 3 Kodeksu Pracy.

Nowy system wynagrodzeń zapewni nie tylko stabilną pracę w PPL i premię opartą na wynikach, ale przede wszystkim warunki dla rozwoju zawodowego i awansu na jasnych i transparentnych zasadach” – powiedział Piotr Rudzki, rzecznik prasowy Portów Lotniczych.

Porty Lotnicze informują, iż o całej procedurze zwolnień i ponownych zatrudnień związku z nowym regulaminem wynagrodzeń i premii zostały poinformowane wszystkie organizacje związkowe PPL.

buisnessinsider.com.pl

REKLAMA

Komentarze