Poroszenko cytuje Andrzeja Dudę: „A my jesteśmy im winni nasze wsparcie”

REKLAMA

O tym, że obecna partia rządząca nie kryje się ze swoją sympatią do Ukrainy wiadomo nie od dziś. Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko postanowił natomiast umieścić na Facebooku i Twiterze cytat z wystąpienia Andrzeja Dudy, w którym nawołuje on do poparcia ambicji europejskich Ukrainy i Gruzji.

Poroszenko opublikował na portalach społecznościowych zdjęcie Andrzeja Dudy. Dodał również następujący cytat prezydenta:

A my jesteśmy im winni nasze wsparcie. Nie można ich pozostawić poza wspólnotą europejską tylko dlatego, że ich „silny” sąsiad chce decydować o ich losie.

REKLAMA

Słowa te prezydent Duda wygłosił w Zurychu we wtorek podczas wystąpienia w ramach zorganizowanego przez Europa Institut dorocznego wykładu churchillowskiego.

Czytaj także: Wjatrowycz wzywa do usunięcia lwów z Cmentarza Orląt. “Sama ich obecność jest prowokacją”

Prezydent podkreślał również, wysiłki zmierzające do zmniejszenia nierówności nie powinny ograniczać się do krajów Unii Europejskiej. Przypomniał, że Polska od samego początku członkostwa w UE angażowała się w działania na rzecz zbliżenia wschodnich sąsiadów do Unii i Zachodu, w szczególności Ukrainy, Gruzji i Bałkanów Zachodnich.

Zawsze podkreślaliśmy, że drzwi do Unii Europejskiej muszą pozostać otwarte. Chcemy, aby te kraje stały się w przyszłości częścią UE- deklarował prezydent.

Szkoda, że wspomniane przez prezydenta poparcie wiąże się niestety z ignorowaniem jawnego promowania kultu Bandery przez władze Ukrainy…

niezalezna.pl

Zobacz także:

 

REKLAMA

Komentarze