REKLAMA

Polsko-brytyjska współpraca? Zbrojeniówka nawiązuje kontakty

Polsko-brytyjska współpraca? Zbrojeniówka nawiązuje kontakty

Polsko-brytyjska współpraca? Zbrojeniówka nawiązuje kontakty i organizuje pierwsze spotkania zarządu PGZ i podsekretarz stanu w brytyjskim Ministerstwie Obrony Harriett Baldwin.

Przemysł brytyjski posiada światowej klasy rozwiązania, które z powodzeniem zastosować można w programach GRYF, MIECZNIK czy CZAPLA. Informował wiceprezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej, Maciej Lew-Mirski.

Brak obrazka

Zbrojeniówka informuje, że na spotkaniu skupiono uwagę przede wszystkim na ofertach w ramach programu Narew. A więc systemów bezzałogowych czy kwestiach związanych z cyberbezpieczeństwem.

W ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy odbyliśmy szereg owocnych spotkań z przedstawicielami rządu i przemysłu zbrojeniowego Wielkiej Brytanii, między innymi na targach DSEI oraz w Farnborough. Londyn wyraża ogromne zainteresowanie możliwością kooperacji z PGZ. Jak wyjaśnia Maciej Lew-Mirski to m.in. kluczowe dla dalszego rozwoju technologii rakietowych programie NAREW.

REKLAMA

Oczywiście nie jest to jedyny obszar, na którym skupiają się nasze rozmowy, przemysł brytyjski posiada światowej klasy rozwiązania, które z powodzeniem zastosować można w programach GRYF, MIECZNIK czy CZAPLA – dodaje wicepres PGZ.

Polska Grupa Zbrojeniowa ma być zainteresowana rozwiązaniami, które posiada brytyjski przemysł. Zarząd liczy na współpracę zwłaszcza w zakresie systemów obrony powietrznej krótkiego zasięgu.

Przypominamy, że 28 listopada 2016 r. PGZ, Rolls-Royce PLC i Rolls-Royce Polska Sp. z o.o. w obecności podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju Jadwigi Emilewicz podpisały ramową umowę o współpracy. Głównymi celami porozumienia są zbadanie i ocena potencjalnego zakresu kooperacji w sektorze morskim, lotnictwa cywilnego i wojskowego, systemów napędowych oraz w sektorze energetycznym.

REKLAMA

defence24.pl

REKLAMA

Komentarze