REKLAMA

Polskie banki w opałach. ,,Skutek pandemii”

Polskie banki w opałach. ,,Skutek pandemii”

Spadek przychodów, likwidacja oddziałów i szukanie oszczędności – oto, co czeka działające w Polsce banki w ciągu kilku nadchodzących lat. Eksperci ostrzegają, że z rynku może zniknąć nawet 15 proc. placówek.

REKLAMA

W ciągu trzech lat w Polsce może zniknąć około 15 proc. placówek bankowych, a banki coraz częściej będą sięgały po mniejsze formaty oddziałów. Efekt pandemii może spowodować spadek przychodów banków w 2020 roku nawet do 20 proc., więc będą one szukały oszczędności – poinformował PAP Biznes dyrektor w warszawskim biurze Kearney Krystian Kamyk.

„Spodziewamy się, że w Polsce może zniknąć około 15 proc. placówek przez najbliższe 3 lata. Dlaczego mniej niż w Europie? Dlatego, że takie kraje jak Hiszpania, Włochy czy Portugalia mają placówek na mieszkańca kraju zdecydowanie więcej niż Polska. U nas banki już wcześniej optymalizowały sieć placówek” – dodał.

Firma doradcza Kearney przewiduje, że wraz ze wzrostem liczby klientów korzystających z kanałów zdalnych pozostałe oddziały bankowe skoncentrują się na doradztwie i sprzedaży złożonych produktów, takich jak kredyty hipoteczne, ubezpieczenia na życie, emerytury i doradztwo inwestycyjne oraz na wsparciu klientów w korzystaniu i przechodzeniu na bankowe kanały zdalne.

REKLAMA

Komentarze