REKLAMA

Polski rząd szykuje się na kryzys gospodarczy

Polski rząd szykuje się na kryzys gospodarczy

Mateusz Morawiecki poinformował podczas konferencji prasowej o 25 tysiącach osób objętych nadzorem epidemiologicznym oraz o 8 tysiącach objętych kwarantanną. Premier podziękował rodakom za osobistą postawę. Polski rząd szykuje się również na przyszłe skutki załamania gospodarczego.

REKLAMA

Premier Mateusz Morawiecki mówił o wielkim teście solidarności każdej grupy społecznej w kraju – „Na froncie walki z koronawirusem spotykamy się dzisiaj wszyscy: społeczeństwo, przedsiębiorcy, pracownicy i także rząd oraz samorządy. Wszyscy odpowiadamy za ograniczenie skutków w przypadku gospodarki i wpływu na społeczeństwo i na zdrowie publiczne” – mówił.

Zobacz także: Minister Szumowski: „Za chwile będziemy mieli tysiąc zachorowań”

Powiedział, że obecnie pod nadzorem epidemiologicznym znajduje się w Polsce 25 tysięcy osób. Z kolei 8 tysięcy przebywa w domach na ścisłej kwarantannie.

Dziękował również Polakom za wykazanie się cierpliwością i rozwagą, nie opuszczając domostw i tym samym stosując się do zaleceń rządu i urzędu sanitarnego. Poprosił także o nieposługiwanie się fałszywymi informacjami, zalecając oficjalne źródła wiadomości rządowych.

Zapewnił również, iż polski rząd przygotowuje się do nadchodzącego kryzysu gospodarczego szykując pakiet stabilności i bezpieczeństwa – „Ten pakiet jest potrzebny, ponieważ zdajemy sobie sprawę z tego, że mnóstwo branż ucierpi. Cała gospodarka polska, cała gospodarka światowa, a w szczególności europejska, z całą pewnością odczują walkę z epidemią koronawirusa”.

W najbliższych dniach rząd przedstawi pewne konkretne działania, których podjął się rząd, aby pracownicy oraz pracodawcy jak najmniej odczuwalnie przeszli przez etap spowolnienia i otrzymali odpowiednie wsparcie ze strony państwa.

rmf24

REKLAMA

Komentarze