REKLAMA

Polska przywraca wszystkie granice! Nie wpuszczamy cudzoziemców

Polska przywraca wszystkie granice! Nie wpuszczamy cudzoziemców

Polska przywraca wszystkie granice! Wracają kontrole graniczne. Polska nie będzie w ogóle wpuszczać obcokrajowców. Stan zagrożenia epidemicznego.

REKLAMA

Na specjalnej konferencji prasowej Mateusz Morawiecki, premier RP, ogłosił wprowadzenie stanu zagrożenia epidemicznego. W związku z tym ogłoszono przywrócenie wszystkich granic. „Wszystkie granice, które były wewnętrznymi granicami UE zostaną niejako odtworzone, najpierw na 10 dni z możliwością do 20, a późnej o kolejny miesiąc”. Każdy, kto przyjedzie do Polski, będzie skierowany na 14-dniową kwarantannę domową. Co ciekawe, rząd podjął także decyzję o całkowitym niepuszczaniu do kraju obcokrajowców. „Po przekroczeniu granicy polscy obywatele zostaną skierowani na 14-dniową kwarantannę”.

Wprowadzono także kolejne ograniczenia wewnątrz kraju. Ograniczona będzie działalność galerii handlowych. Nadal będziemy mogli zrobić zakupy w aptece, drogerii czy w sklepach spożywczych. Restauracje czy bary będą działać tylko w trybie „na wynos”. „Zgromadzenia do 50 osób mogą się odbywać, powyżej tej liczby nie, dotyczy to wszystkich miejsc, w których ludzie mogliby się gromadzić” – nie do końca wiadomo jak te zarządzenie będzie egzekwowane np. w przypadku zakupów w dużych supermarketach. Zwykłe sklepy czy banki poza galeriami handlowymi pozostaną otwarte.

ZOBACZ TAKŻE: Winnicki: „Koronawirus – fundamentalny test polityczny”

Podczas konferencji prasowej przedstawiciele rządu podkreślali, że wirus „nie powstał w Polsce”, że przyszedł on do nas zza granicy, a więc zamknięcie granic czy niewpuszczanie obcokrajowców, kierowanie przyjezdnych na kwarantanne ma ograniczyć rozwój koronawirusa w Polsce i zabezpieczyć nas przed kolejnymi ogniskami choroby. „Większość przypadków, które następnie są rozsadnikami epidemii koronawirusa w Polsce, to przypadki można powiedzieć w ścisłym tego słowa znaczeniu zaimportowane” – zaznaczano. Tak mocne decyzje tłumaczono naszym bezpieczeństwem. „W obliczu światowej epidemii, czy ogłoszonej pandemii najważniejsze słowa to bezpieczeństwo i odpowiedzialność”.

REKLAMA

Komentarze