REKLAMA

Polska najbezpieczniejszym krajem dla kobiet. Publikujemy wyniki badań

Polska najbezpieczniejszym krajem dla kobiet. Publikujemy wyniki badań

W rankingu poważanego portalu „Bussiness Insider”, Polska zajęła drugie pod względem bezpieczeństwa dla kobiet miejsce w Europie. W skali świata uplasowała się także wysoko, na szóstej pozycji.

Według rankingu Business Insider Polska zajęła drugie miejsce wśród krajów europejskich i szóste na świecie pod względem bezpieczeństwa kobiet. Lepiej wypadła jedynie Malta, która jednocześnie w zestawieniu globalnym uplasowała się na drugim miejscu. Najlepiej pod tym względem wypadła Australia. Według badań to właśnie tam najmniej kobiet pada ofiarą poważnych przestępstw.

REKLAMA

Na tle pozostałych państw Europejskich, oprócz wspomnianej Malty i Polski, wyróżniono także Islandię. Pozostałe kraje znalazły się znacznie w tyle.

Pozycja Polski nie może zaskakiwać – jest krajem stale obecnym w światowej czołówce. Dzięki poszanowaniu chrześcijańskich tradycji i wykształconej przez Polaków kulturze, kobiety zawsze cieszyły się bezpieczną pozycją w społeczeństwie.

10 najbezpieczniejszych krajów dla kobiet w 2017 roku według portalu Bussiness Insider:

  1. Australia
  2. Malta
  3. Islandia
  4. Nowa Zelandia
  5. Kanada
  6. Polska
  7. Monako
  8. Izrael
  9. USA
  10. Korea Południowa

Kryterium decydującym był odsetek kobiet w danym społeczeństwie jaki padły ofiarą poważnego przestępstwa. Autorzy badania podkreślają, że kraje z czołówki rankingu cieszą się znacznym wzrostem poziomu życia w ostatniej dekadzie.

REKLAMA

Komentarze