Polska firma liderem w Europie Środkowo-Wschodniej. Wyprzedziła czeską Skodę!

Według najnowszego zestawienia przygotowanego przez międzynarodową firmę Coface w czołowej dziesiątce największych firm Europy Środkowo – Wschodniej są aż cztery polskie przedsiębiorstwa.

Na pierwszej pozycji utrzymał się PKN Orlen. Polski koncern naftowy wyprzedził producenta samochodów z Czech Skodę, która awansowała z czwartej pozycji, jaką zajmowała w poprzednim rankingu. Na trzecim miejscu, podobnie jak przed rokiem, uplasował się węgierski koncern gazowo-naftowy MOL.

Firma Coface już po raz dwunasty przygotowała zestawienie 500 największych firm pod względem obrotów w Europie Środkowo – Wschodniej. Polskie przedsiębiorstwa zajęły aż 1/3 wszystkich miejsc w zestawieniu. W najlepszej dziesiątce, oprócz Orlenu znalazły się jeszcze Jeronimo Martins Polska (4. miejsce), PGNiG (5. miejsce) oraz PGE (9. miejsce).

„W 2016 roku polscy giganci byli w stanie wygenerować obroty wyższe o 3,3 proc. niż w 2015 roku, co stanowiło szybsze tempo niż w przypadku wzrostu polskiej gospodarki w tym czasie” – napisali w raporcie analitycy Coface, cytowani przez serwis money.pl

źródło:

Prosto z Mostu
Polub fanpage Prosto z Mostu na Facebooku
REKLAMA

Komentarze