REKLAMA

Polscy skoczkowie najlepsi. Wygrali w Klingenthal

Polscy skoczkowie najlepsi. Wygrali w Klingenthal

Reprezentacja Polski zwyciężyła w drużynowym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w niemieckim Klingenthal. Biało-czerwoni skakali w składzie Piotr Żyła, Jakub Wolny, Kamil Stoch, Dawid Kubacki. To szósta wygrana Polaków w zawodach drużynowych w historii.

REKLAMA

Dalekie skakanie rozpoczął pierwszy z podopiecznych Michala Dolezala – Piotr Żyła. Polak wylądował aż na 145 metrze, co było najdłuższym skokiem w całym konkursie. Polska minimalnie przegrywała wtedy z Austrią. W drugiej kolejce Jakub Wolny skoczył 136 metrów i dał biało-czerwonym prowadzenie. Po skokach Kamila Stocha (126 metrów) i Dawida Kubackiego (133,5 metra) Polacy wygrali pierwszą serię prowadząc o 18,8 punktu nad Austriakami. Trzecia była Japonia.

W drugiej serii Żyła poleciał 127,5 metra, ale mimo dużo krótszego skoku Polska nadal prowadziła. Jakub wolny zaliczył 130 metrów, a Kamil Stoch powtórzył swój wynik z pierwszej serii – 126 metrów. W ostatniej kolejce reprezentujący Austrię Stefan Kraft poleciał na odległość 133,5 metra, co oznaczało, że Kubacki musiał wylądować na ok. 127 metrze.

Niemcy: Konserwatyści wygrywają w Wielkiej Brytanii dzięki… rasizmowi

Ostatni z Polaków skoczył dużo dalej. Po lądowaniu na 137 metrze biało-czerwoni wygrali z przewagą 25 punktu nad Austrią. Trzecie miejsce, po zaciętej walce z Norwegami, utrzymała Japonia. Zaskoczeniem była dopiero szósta lokata reprezentacji Niemiec.

Polacy awansowali na trzecie miejsce w Pucharze Narodów. Prowadzi Austria przed Norwegią. Jutro w Klingenthal odbędzie się konkurs indywidualny.

REKLAMA

Komentarze