REKLAMA

Polonia w USA o ustawie IPN: „Zostaliśmy upokorzeni na arenie międzynarodowej” [WIDEO]

Polonia w USA o ustawie IPN: „Zostaliśmy upokorzeni na arenie międzynarodowej” [WIDEO]

Działacz polonijny i przewodniczący koła Chicago Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych wypowiedział się w Komentarzu Mediów Narodowych na temat skandalicznej nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej wykreślającej przepisy penalizujące przypisywanie zbrodni III Rzeszy Państwu lub Narodowi Polskiemu.

Trzeba zainwestować mnóstwo środków, aby propagować prawdziwą wiedzę historyczną. Musimy wyszukiwać też żydowskie autorytety, które nie to, że są przychylne Polsce, bo to nie o to chodzi, ale są obiektywne wobec Polski. Było wiele różnych Żydów, którzy wypowiadali się obiektywnie o Polsce – powiedział Arkadiusz Cimoch.

REKLAMA

Cimoch skrytykował to, że marginalizuje się Żydów wypowiadających się obiektywnie wobec Polski, a promuje się takich jak Shewach Weiss, czy Johny Daniels.

Zobacz też: Cimoch: “Panie Prezydencie: Polska, nie Polin!” Działacze polonijni wyproszeni ze spotkania z prezydentem Dudą [WIDEO]

Wycofanie się z tej ustawy [o IPN – przyp. red.] jest ewidentną kapitulacją. Wbrew temu, jak starają się zaklinać rzeczywistość politycy Prawa i Sprawiedliwości, którzy mówią, że kroczymy od sukcesu do sukcesu, czyli, że ta ustawa była sukcesem. teraz kapitulacja również jest sukcesem. Wszyscy wiemy, że nie. To już naprawdę tylko zakon Prawa i Sprawiedliwości albo wyznawcy ortodoksyjni Jarosława Kaczyńskiego po prostu łykają to – powiedział nasz gość

 

Wspomóż organizację Marszu Powstania Warszawskiego


Całość rozmowy można odsłuchać w poniższym filmie. Aby być na bieżąco subskrybuj nasz kanał na portalu YouTube

REKLAMA

Komentarze