REKLAMA

Policja wyznaczyła nagrodę za wskazanie sprawców spalenia flagi UE. Zaskakująca reakcja MW

Policja wyznaczyła nagrodę za wskazanie sprawców spalenia flagi UE. Zaskakująca reakcja MW

Komendant Stołeczny Policji wyznaczył nagrodę w wysokości 5 tysięcy złotych dla osoby, która przyczyni się do ustalenia sprawców, którzy spalili flagę Unii Europejskiej. Na komunikat policji odpowiedział prezes Młodzieży Wszechpolskiej Ziemowit Przebitkowski.

W sprawie spalenia w niedzielę flagi Unii Europejskiej – jak podała KSP na swojej stronie internetowej – czynności prowadzą policjanci Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego z Komendy Stołecznej Policji.

Czytaj więcej: Cejrowski gratuluje Młodzieży Wszechpolskiej: „Patrioci ograli reżym”

„Komendant Stołeczny Policji wyznaczył nagrodę w wysokości 5 tysięcy złotych osobie, która przyczyni się do ustalenia sprawców” – podano w komunikacie KSP. Informacje w tej sprawie należy przekazywać do Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Stołecznej Policji, m.in. pod numer telefonu 22 603 65 83.

REKLAMA

Na znalezienie sprawcy nie trzeba było długo czekać.  Szybko zareagował prezes Młodzieży Wszechpolskiej Ziemowit Przebitkowski.

Skarbnik Młodzieży Wszechpolskiej na moją prośbę zgłosił mnie na podany numer, celem uzyskania obiecanej nagrody za wskazanie sprawcy spalenia flagi UE! Ja nie mam zamiaru ukrywać tego faktu, a dodatkowo jeszcze Młodzież Wszechpolska może zarobić!

— pochwalił się na Twitterze Przebitkowski.

 

Z kolei internauci zwracają uwagę na to, że flaga UE nie jest prawnie chroniona.

Policja, proszę was… Zrobiliście świetną robotę i pozwólcie nam być z was dumni. Nie ośmieszajcie się w tak głupi sposób. Z punktu widzenia prawa spalenie „szmaty UE”, jak ją nazwała znana posłanka PiS, nie różni się od spalenia reklamówki z logo Lidla

— napisał publicysta Rafał Ziemkiewicz.

 

WPOLITYCE / TWITTER

REKLAMA

Komentarze