REKLAMA

Policja odrzuciła 25-latka za bycie „białym i heteroseksualnym” – teraz zmienia zdanie

Policja odrzuciła 25-latka za bycie „białym i heteroseksualnym” – teraz zmienia zdanie

Angielska policja zdecydowała się odrzucić kandydaturę mężczyzny o wyjątkowych zdolnościach za „byciem białym i heteroseksualnym”. Po wielu miesiącach zmienia jednak zdanie i pozwala na rozpoczęcie szkoły policyjnej.

„Policja odrzuciła kandydata o „wyjątkowych kompetencjach” tylko dlatego, że jest heteroseksualnym białym mężczyzną. Teraz została skazana za dyskryminację ze względu na orientację seks., rasę i płeć. Precedensowy wyrok dla akcji afirmatywnej” – informował Adam Gwiazda w lutym 2019 roku.

https://twitter.com/delestoile/status/1135169603821363201

Sprawa od tego czasu miała ciąg dalszy. Służby zdecydowały się zatrudnić mężczyznę, którego odrzucono z powodu bycia „białym, heteroseksualnym i męskim”. W lutym tego roku sąd uznał, że policja z Cheshire dyskryminowała Matthew Furlonga, odrzucając go z powodu jego orientacji seksualnej, rasy i płci.

25-latek rozpocznie teraz szkolenie policyjne we wrześniu. Zastępca komendanta policji poinformował, że ​​zmiana decyzji wniknęła z tego, że policjanci zaczęli „uważnie” przyglądać się praktyce rekrutacyjnej.

REKLAMA

Komentarze