REKLAMA

Polak na liście najniebezpieczniejszych radykałów w raporcie o brytyjskim ekstremizmie

Polak na liście najniebezpieczniejszych radykałów w raporcie o brytyjskim ekstremizmie

Polak na liście najniebezpieczniejszych radykałów w raporcie o brytyjskim ekstremizmie – poinformował portal Emito.net.

State of Hate to coroczny raport o brytyjskim ekstremizmie. W opublikowanym raporcie możemy przeczytać, że NOP to przede wszystkim „nazistowski gang”. Stowarzyszenie jest zestawione z takimi organizacjami jak: Blood&Honour, Combat 18, Keep Talking Group, English UDA czy UKIP.

REKLAMA

Arkadiusz Rzepiński, lider NOP-u w Wielkiej Brytanii, znalazł się natomiast w zestawieniu „The Dirty Dozen”. Tzw. Brudna Dwunasta to lista najbardziej wpływowych, ekstremistycznych działaczy w Wielkiej Brytanii.

Rzepiński jest w raporcie opisany jako czołowa postać polskiego nazi-gangu, który ma swoją siedzibę w Wielkiej Brytanii. W prasie organizacja, jak i jej lider opisywani są jako prawicowi ekstremiści: Armia najbardziej niebezpiecznych neonazistów w Europie propaguje nienawiść do innych ras wśród bezdomnych na terenie katolickiej misji w Glasgow.

Do działalności organizacji odniosła się również policja. Jednak nie chce ona komentować działań polskiej organizacji: Informowaliśmy już, że Szkocka Policja nie ma raportów na temat działalności czy przestępstw tej organizacji. Nie mamy w tej sprawie nic do dodania.

StateofHate/onet.pl

REKLAMA

Komentarze