REKLAMA

Polacy do Turcji polecą bez wiz turystycznych

Polacy do Turcji polecą bez wiz turystycznych

Już od 2. marca 2020 roku Polacy będą mogli latać na urlop do Turcji bez wcześniejszego ubiegania się o wizę turystyczną. Tureckie MSZ poinformowało, że oprócz naszego kraju taki przywilej dostała Austria, Belgia, Holandia i Hiszpania.

Rzecznik tureckiego MSZ Hami Aksoy poinformował, że od przyszłego miesiąca m.in. Polacy będą posiadali możliwość podróżowania do Turcji bez wcześniejszego ubiegania się o wizę turystyczną.

REKLAMA

„Od 2 marca 2020 roku obywatele pięciu europejskich państw, w tym Polski, będą zwolnieni z obowiązku posiadania wizy przy podróżach turystycznych do Turcji” – oświadczył Aksoy.

Zobacz także: Grzegorz Strzemecki o obronie dzieci przed indoktrynacją LGBT [WIDEO]

Taką możliwość oprócz Polski posiadać będą obywatele Holandii, Hiszpanii, Austrii i Belgii. Umożliwiono przebywanie w tym kraju do 90 dni w okresie półrocznym.

Zdaniem Aksoya taka decyzja władz tureckich umożliwi zwiększenie potencjału turystycznego oraz rozwinie relacje handlowe, ekonomiczne i kulturalne.

Według Polskiej Izby Turystyki, Turcja jest na drugim miejscu w rankingu ulubionych kierunków wakacyjnych Polaków. Na pierwszym miejscu uplasowała się Grecja.

Zrzutka na organizacje Marszu Żołnierzy Wyklętych

interia/pap

REKLAMA

Komentarze