REKLAMA

Podsumowanie październikowej misji  w Kosowie po akcji „Pomocna Dłoń dla Serbów”

Podsumowanie październikowej misji w Kosowie po akcji „Pomocna Dłoń dla Serbów”

Nie tak dawno na portalu Trzecia Droga , odbyło się podsumowanie organizowanej przez polski oddział Europejskiego Frontu Solidarności dla Kosowa i stowarzyszenie Trzecia Droga zbiórkę na rzecz Serbów mieszkających w Kosowie, która odbyła się pod hasłem: Pomocna Dłoń dla Serbów: zbiórka dla Serbów w Kosowie.

REKLAMA

Zapomniani przez zwykłych ludzi, wyklęci przez społeczność międzynarodową, mieszkańcy serbskich enklaw żyją w dramatycznych warunkach, ledwo wiążąc koniec z końcem. Rodzinom brakuje wielu podstawowych materiałów by przetrwać w niekorzystnych warunkach, a dzieci nie posiadają podstawowych narzędzi, które umożliwiłby im rozwój. Po latach, sprawa Serbów w Kosowie stała się fundamentem jednoczącym nacjonalistów z różnych krajów, dając podwaliny pod powstanie Europejskiego Frontu Solidarności dla Kosowa. W ten sposób, rzeczy zgromadzone przez nas, na miejsce zostały dostarczone dzięki poświęceniu kolegów z niemieckiego oddziału ESFK. Zapraszamy do zapoznania się z ich relacją, która niejako podsumowuje październikową misję Europejskiego Frontu Solidarności dla Kosowa.

Październikowa misja Europejskiego Frontu Solidarności dla Kosowa trwała od 2 do 6 października. W tym czasie  drużyna naszych ochotników z Niemiec, Brazylii i Serbii odwiedziła będące pod naszą opieką rodziny i instytucje, przekazując im zgromadzone przez nas środki i dary. […] W mieście Velika Hoca za 500 euro kupiliśmy samochód dla miejscowego przedszkola. 300 euro przekazaliśmy rodzinie państwa Micić, których córka Jovana wymaga specjalnej operacji oczu. Przekazane przez nas środki pokryją koszty przejazdów do Belgradu gdzie Jovana odbywa leczenie. Dzięki darom z Polski, zarówno Jovana jak i jej brat Stefan otrzymali plecaki wypełnione szkolnymi wyprawkami i innymi drobnymi niespodziankami.

To tylko fragment miejsc które odwiedzili ochotnicy z Europejskiego Frontu Solidarności dla Kosowa. Całość relacji z ich misji dostępna jest TUTAJ. Na zakończenie z naszej strony możemy dodać tylko tyle: to nie koniec naszych działań w ramach polskiego oddziału Europejskiego Frontu Solidarności dla Kosowa. Rok 2018 będzie bardzo pracowity.

___________________
Zobacz najnowszy reportaż Mediów Narodowych


źródło:

Trzecia Droga
Polub fanpage Trzecia Droga na Facebooku
REKLAMA

Komentarze