REKLAMA

PO składa zawiadomienie ws. „próby wymuszenia zeznań” od Gawłowskiego

PO składa zawiadomienie ws. „próby wymuszenia zeznań” od Gawłowskiego

Platforma Obywatelska składa zawiadomienie do prokuratury ws. próby wymuszenia zeznań od Stanisława Gawłowskiego.

REKLAMA

Według wiceszefa klubu PO, Andrzeja Halickiego, CBA mogło w tej sprawie przekroczyć swe uprawnienia. W zawiadomieniu jest mowa o możliwości naruszenia art. 231 Kodeksu karnego (przepis ten stanowi, że funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.)

Dziś składam – w imieniu Platformy Obywatelskiej – zawiadomienie o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa do Prokuratury Krajowej, związane z chęcią wymuszenia zeznań od Stanisława Gawłowskiego, który przebywał w areszcie – powiedział Halicki na konferencji prasowej w Sejmie.

Zarzuty dla Stanisława Gawłowskiego dotyczą spraw o charakterze korupcyjnym. Odnoszą się do okresu, gdy pełnił on funkcję wiceministra ochrony środowiska w rządzie PO-PSL. Miał wtedy przyjąć prawie 175 tys. zł łapówki oraz dwa zegarki warte niemal 25 tys. zł.

Prokuratura zarzuca także posłowi podżeganie do wręczenia łapówki o wysokości co najmniej 200 tys. zł, ujawnienia tajnej informacji oraz plagiatu pracy doktorskiej.

Główne zarzuty mają związek z tzw. aferą melioracyjną. Chodzi o nieprawidłowości przy inwestycjach melioracyjnych w województwie zachodniopomorskim. Gawłowskiemu Grozi do 10 lat więzienia.

REKLAMA

Komentarze