REKLAMA

Platforma Obywatelska zrezygnuje z Małgorzaty Kidawy-Błońskiej?

Platforma Obywatelska zrezygnuje z Małgorzaty Kidawy-Błońskiej?

Platforma zrezygnuje z wystawienia Małgorzaty Kidawy-Błońskiej? Sugeruje to Ryszard Terlecki. Są też już pierwsze decyzje nowego szefa PO.

REKLAMA

Platforma Obywatelska może zrezygnować z wystawienia kandydatury Małgorzaty Kidawy-Błońskiej? Takie rewelacje jako możliwe podaje ważny polityk Prawa i Sprawiedliwości, Ryszard Terlecki. „Poziom opozycyjnych banałów, które wygłasza Kidawa-Błońska jest tak żenujący, a liczba popełnianych błędów tak duża, że w najbliższych tygodniach jest prawdopodobna zmiana kandydata Platformy na prezydenta” – napisał polityk PiS na Twitterze. Czy to możliwe?

Czysto teoretycznie jest to możliwe, ponieważ wybory nie zostały jeszcze ogłoszone, a więc formalnie nadal nie mamy kampanii wyborczych czy komitetów wyborczych kandydatów. Każda partia, przynajmniej czysto teoretycznie, może jeszcze zmienić kandydata. Nie wydaje się to jednak możliwe ze względów wizerunkowych. Małgorzata Kidawa-Błońska, która niestety potwierdza wszelkie szowinistyczne teorie o kobietach w polityce, zapowiadała nawet, że nie chce występować w debatach przed II turą. Rezygnacja ze startu byłaby jednak olbrzymim ciosem wizerunkowym dla PO.

ZOBACZ TAKŻE: Tragedia w USA. Zginął Kobe Bryant, legendarny koszykarz

Nowy szef PO zapowiedział już zresztą, że wybory prezydenckie i kandydatura Małgorzaty Kidawy-Błońskiej są dla niego obecnie priorytetem. Do końca tygodnia ma być ostatecznie powołany sztab kandydatki KO. Zaapelował także do ludzi, którzy w ostatnich latach byli związani z PO, aby wracali do partii. Stwierdził, że nie ma zamiaru marginalizować Grzegorza Schetyny. Jaka jest recepta Budki na odnowę PO? „Musimy gabinety warszawskie zamienić na targ na Podkarpaciu czy też bazarek na Lubelszczyźnie” – mówi. Zobaczymy czy coś z tego będzie, bo na razie okręt tonie.

REKLAMA

Komentarze