REKLAMA

Pisarka obrzuciła jajkami rządowe limuzyny. Teraz skarży się na interwencję policji

Pisarka obrzuciła jajkami rządowe limuzyny. Teraz skarży się na interwencję policji

Wczoraj rządowe samochody wyjeżdżające z terenu Pałacu Prezydenckiego zostały zaatakowane przez grupę protestujących. „Piękne czarne bmw dostały od nas w twarz” – skomentowała na Facebooku pisarka Klementyna Suchanow.

W dniu wczorajszym w Pałacu Prezydenckim miała miejsce desygnacja Mateusza Morawieckiego na stanowisko premiera. Polityk przejmie tę funkcję po Beacie Szydło. Przed bramą pałacu zgromadzili się przedstawiciele opozycji, m.in członkowie Obywateli RP.

REKLAMA

W pewnym momencie protestujący obrzucili samochody jajkami, które przynieśli pod budynek Pałacu Prezydenckiego właśnie w tym celu. W ataku na rządowe auta brała udział pisarka Klementyna Suchanow. Autorka książek o Witoldzie Gombrowiczu skarżyła się później w mediach społecznościowych, że zachowanie protestujących spotkało się z interwencją policji.

Duża część osób komentujących sprawę uznała formę protestu za przegięcie, a reakcję policji za adekwatną. „Czego się Pani spodziewała za rzucanie jajkami w samochody rządowe? Gratulacji i poklepania po plecach? Jako pierwsi zachowaliście się agresywnie.” – twierdzi jeden z internautów.

REKLAMA

Komentarze