REKLAMA

Komentarz Mediów Narodowych: Czy PiS stać na coś więcej niż tylko puste hasła? [WIDEO]

Komentarz Mediów Narodowych: Czy PiS stać na coś więcej niż tylko puste hasła? [WIDEO]

Czy PiS stać na coś więcej niż tylko puste hasła? To tytuł kolejnego odcinka „Komentarz Mediów Narodowych”. Bieżące wydarzenia komentują Mateusz Pławski oraz Tomasz Kalinowski.

REKLAMA

Rzecznik prasowy Młodzieży Wszechpolskiej rozpoczął wypowiedź od reformy oświaty. Zwrócono uwagę na wykreślenie z listy lektur Czesława Miłosza. Gdy demoliberalne media zaczęły komentować sytuację (z niekorzyścią dla PiS), partia od razu wydała komunikat ws. poety. MEN odpowiedział na zarzuty: Polski poeta i noblista ma zagwarantowane miejsce w podstawie programowej.

Mateusz Pławski skomentował sytuację. Sytuacja znowu się powtarza. Środowiska liberalno-lewicowe starają się wtłaczać swój dyskurs i promować pewne postaci nie tylko w popkulturze, ale również w sferze szkolnictwa i edukacji. W kontekście tego powinniśmy sobie zadać pytanie – jak chronić polską młodzież przed wtłaczaniem do umysłu tych młodych ludzi wartości, które nie korespondują z dobrem narodu, ale liberalnymi trendami.

Do ostatnich wydarzeń odniósł się również rzecznik prasowy Obozu Narodowo-Radykalnego, Tomasz Kalinowski. PiS od razu skapitulował. MEN zdecydował, że Czesław Miłosz oczywiście będzie w podstawie. A przecież doskonale wiemy kim jest Miłosz. To był człowiek, jak relacjonował Zbigniew Herbert, który uważał, że Polska powinna być jedną z republik Związku Sowieckiego.

Tomasz Kalinowski zwrócił uwagę na to, że PiS jest tworzony w dużej części przez środowisko Komitetu Obrony Robotników. KOR tworzył natomiast Antoni Macierewicz, który swego czasu był blisko związany z Adamem Michnikiem. Wszechpolak, Mateusz Pławski, odniósł się natomiast do pominięcia w programie szkoły podstawowej osoby Romana Dmowskiego. To jest skandaliczne. Roman Dmowski, my to zawsze przecież podkreślamy, to architekt niepodległej Polski. 

Podkreślono, że PiS doszedł do władzy na patriotycznych i narodowych hasłach. Niestety, w większości przypadków, hasła te nie zostały zrealizowane w praktyce. Co więcej – PiS ulega coraz częściej liberalnym mediom, politykom, czy nawet fundacjom o niejasnym pochodzeniu, jak chociażby Fundacja Otwarty Dialog.

W odcinku poruszono nie tylko temat PiS i reformy oświaty, dlatego zachęcamy do obejrzenia filmiku produkcji Mediów Narodowych. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału na portalu YouTube.

REKLAMA

Komentarze