REKLAMA

Pierwsze testy Chińczyków ze szczepionką na koronawirusa

Pierwsze testy Chińczyków ze szczepionką na koronawirusa

Chińskie władze zezwoliły naukowcom na pierwsze testy szczepionek przeciwko koronawirusowi wykonywane na pacjentach. Jeszcze w tym tygodniu ruszy pierwsza faza, która jest obarczona ryzykiem. Amerykanie także zaczęli testy na ludziach. WHO ocenili, że potencjalna szczepionka nie pojawi się na rynku przed połową 2021.

W tym tygodniu rozpoczną się pierwsze testy na ludziach potencjalnej szczepionki na koronawirusa. Chińskie władze zezwoliły naukowcom na ryzykowne dla człowieka testy.

REKLAMA

„Badacze z chińskiej Akademii Wojskowych Nauk Medycznych, związanej z Armią Ludowo-Wyzwoleńczą, otrzymali zezwolenie na rozpoczęcie pierwszego etapu prób klinicznych potencjalnej szczepionki w tym tygodniu” – podaje partyjny dziennik Renmin Ribao.

Zobacz także: Rodzice oczyszczeni od fałszywego zarzutu stosowania przemocy

Naukowcy przetestują czy eksperymentalna szczepionka, będzie bezpieczna dla ludzi. Do naboru przewidziano 108 chętnych, zdrowych osób, którzy wezmą udział w badaniu w dniach od 16 marca do 31 grudnia.

W poniedziałek ruszyły za to podobne testy kliniczne potencjalnej szczepionki przez amerykańskich uczonych z Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych oraz przez firmę Moderna.

Zdaniem ekspertów z Światowej Organizacji Zdrowia na oficjalną i sprawna szczepionkę trzeba poczekać dłużej niż przed ukończeniem pierwszej połowy przyszłego roku.

rmf24

REKLAMA

Komentarze