REKLAMA

Pekin potwierdza: Kim Dzong Un odwiedził Chiny

Pekin potwierdza: Kim Dzong Un odwiedził Chiny

Chińskie władze oficjalnie potwierdziły wizytę Kim Dzong Una na terytorium ich kraju. Północnokoreański przywódca przebywał w Chinach od niedzieli do środy.

Była to jego pierwsza wizyta w Chinach od czasu objęcia władzy po śmierci ojca – Kim Dzong Ila w 2011 r. Podróż była przedmiotem licznych spekulacji. To z powodu przybycia do Chin pociągu pod specjalnym nadzorem, którym zwykle podróżowali tylko przywódcy Korei Północnej oraz ich rodziny i doradcy.

Brak obrazka

Niemiecki wywiad ostrzega przed Koreą Północną. W zasięgu także Polska!

 

Prowadziłem owocne rozmowy z (prezydentem Chin) Xi Jinpingiem na temat rozwoju stosunków między naszymi krajami (…) oraz o utrzymaniu pokoju na Półwyspie Koreańskim, a także o innych kwestiach – cytuje Kim Dzon Una agencja prasowa Xinhua.

Kim podczas nieoficjalnej wizyty rozmawiał też z premierem Chin Li Keqiangiem oraz członkami Komitetu Centralnego Komunistycznej Partii Chin.

Kwestia denuklearyzacji Półwyspu Koreańskiego może być rozwiązana, jeśli tylko Korea Południowa i USA przychylnie odniosą się do naszych wysiłków na rzecz stworzenia atmosfery pokoju i stabilizacji – Kim Dzong Un

Zdaniem Xi Jinpinga w Korei Północnej zachodzą pozytywne zmiany, których celem jest denuklearyzacja Półwyspu Koreańskiego i rozwiązanie konfliktów poprzez dialog.

Kwestia denuklearyzacji Półwyspu Koreańskiego może być rozwiązana, jeśli tylko Korea Południowa i USA przychylnie odniosą się do naszych wysiłków na rzecz stworzenia atmosfery pokoju i stabilizacji – powiedział Kim.

https://youtu.be/uA6Ylp5WMoo

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze