REKLAMA

W październiku zacznie działać rejestr pedofilów

W październiku zacznie działać rejestr pedofilów

W październiku ma zacząć działać rejestr pedofilów na mocy ustawy o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym. Powstająca baza ma pomóc w ochronie dzieci przed atakiem pedofilów. Obecnie gromadzone są dane osób kwalifikujących się do umieszczenia w bazie.

REKLAMA

Rejestr będzie działał na mocy ustawy o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym, która na wiosnę została przyjęta niemal jednogłośnie. Owa baza będzie zawierała nazwisko, zdjęcie oraz miejsce pobytu przestępcy. Do rejestru trafią dane osób skazanych prawomocnym wyrokiem za przestępstwa na tle seksualnym.

Uruchomienie rejestru planowane jest na 1 października 2017 r. – powiedziała Wioletta Olszewska z Ministerstwa Sprawiedliwości – Obecnie trwają prace informatyczne i związane m.in. z gromadzeniem w systemie danych osób, które kwalifikują się do zamieszczenia w rejestrze– wyjaśniła w rozmowie z Gazetą Polską Codziennie.

„Rejestr będzie się składał z dwóch części. W publicznej (z dostępem dla każdego) znajdziemy nazwę miejscowości, w której przebywa zboczeniec. Do drugiej, ze szczegółowymi danymi, dostęp będzie ograniczony. Otrzymają go funkcjonariusze instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo oraz urzędnicy” – podała „Gazeta Polska Codziennie”.

REKLAMA

Komentarze