REKLAMA

Parlament Europejski prawdopodobnie wycofa się ze swojego wniosku o wszczęcie wobec Polski art. 7

Parlament Europejski prawdopodobnie wycofa się ze swojego wniosku o wszczęcie wobec Polski art. 7

Parlament Europejski prawdopodobnie wycofa się ze swojego wniosku o wszczęcie wobec Polski art. 7 traktatu unijnego po tym, gdy podobną procedurę w tej sprawie uruchomiła Komisja Europejska – poinformowało źródło w Brukseli.

REKLAMA

W czwartek odbyło się spotkanie koordynatorów komisji wolności obywatelskich i sprawiedliwości Parlamentu Europejskiego, które miało ustalić dalszy plan prac w kontekście wniosku o wszczęcie art. 7 wobec Polski. Ta decyzja nie została jednak podjęta – powiedział unijny dyplomata.

Jak podaje dziennikarka Dominika Cosic – W lutym na spotkaniu ministrów ds europejskich będzie omawiana sprawa art. 7 Wysłuchanie opinii stron, bez decyzji. Prezydencja bułgarska uważa, że nie należy się w tej kwestii nadmiernie spieszyć.

Zgodnie z artykułem 7 traktatu Rada UE, czyli przedstawiciele rządów, mogą na wniosek PE lub Komisji Europejskiej stwierdzić istnienie wyraźnego ryzyka poważnego naruszenia przez państwo członkowskie wartości unijnych. Potrzeba do tego większości czterech piątych państw UE.

gosc.pl/Twitter

REKLAMA

Komentarze