REKLAMA

Papież przełożył Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie. Z 2022 na 2023 rok

Papież przełożył Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie. Z 2022 na 2023 rok

Papież Franciszek przełożył Światowe Dni Młodzieży oraz Światowe Spotkania Rodzin. Te katolickie imprezy zostały przełożone aż o rok. Powodem koronawirus.

Z powodu koronawirusa stanął cały świat. Nie tylko gospodarka, wydarzenia kulturalne czy sportowe, ale także wydarzenia religijne. Takich świąt, jakie mieliśmy w tym roku, nawet najstarsi nie pamiętają. Nawet w czasach wojen, komunizmu i wielkich kryzysów, a może przede wszystkim wtedy, Kościół był ważną ostoją polskości i wsparciem dla Polaków. Dzisiaj wielu wiernych jest niezadowolonych, że Kościół „zamknął się” tak jak zwykłe firmy. Księża stale komentują obecną sytuację w telewizji internetowej Mediów Narodowych. Tymczasem docierają do nas kolejne informacje. Papież odwołał Światowe Spotkania Rodzin i Światowe Dni Młodzieży.

REKLAMA

ZOBACZ TAKŻE: Urbaniak o STOP447 i prawda na temat ministra Szumowskiego [WIDEO]

Te katolickie imprezy nie odbędą się zgodnie z planem. Będą przełożone o rok. Nie byłoby w tym może nic dziwnego gdyby nie fakt, że najbliższe ŚDM miały odbyć się w sierpniu… w 2022 roku. ŚDM tym razem mają odbyć się w stolicy Portugalii, Lizbonie. To impreza szczególnie ważna dla polskich środowisk katolickich. Z organizacją ŚDM ruszył Papież-Polak, Jan Paweł II, Święty Kościoła katolickiego. Jeszcze pamiętamy Światowe Dni Młodzieży, które były organizowane w 2016 roku w naszym kraju. Wzięło w nich udział około 3,5 mln młodych katolików z całego świata. Światowe Spotkanie Rodzin w Rzymie planowane na czerwiec 2021 roku odbędą się na czerwiec 2022, a Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie zostają przełożone z sierpnia 2022 r. na sierpień 2023 r.

REKLAMA

Komentarze