REKLAMA

Papieski apel do dialogu i samokontroli

Papieski apel do dialogu i samokontroli

W związku z ostatnimi napięciami w różnych częściach świata, a przede wszystkim po zabójstwie irańskiego generała Kasema Sulejmaniego. Franciszek przekazał papieski apel do dialogu i samokontroli.

Podczas modlitwy Anioł Pańskie Franciszek w orędziu do zebranych wiernych na placu św. Piotra przekazał papieski apel o rozwiązanie konfliktów i napięć na świecie. Ojca Świętego niepokoi wzrost napięcie pomiędzy Stanami Zjednoczonymi, a Iranem związku z zabójstwem gen. Sulejmaniego.

Zobacz także: Następca Sulejmaniego ostro: Ujrzycie ciała Amerykanów na całym Środkowym Wschodzie

„W wielu częściach świata czuje się straszliwy klimat napięć. Wojna przynosi tylko śmierć i zniszczenie. Wzywam wszystkie strony do podtrzymania płomienia dialogu i samokontroli oraz uniknięcia cienia wrogości” – zaapelował papież.

Po wygłoszonym apelu poprosił o cichą modlitwę w intencji pokoju, a następnie przypomniał swoje wezwanie z Światowego Dnia Pokoju.

„Przypominam zobowiązanie, jakie wzięliśmy na siebie w Nowy Rok – Światowy Dzień Pokoju: pokój jako droga nadziei, dialog, pojednanie i nawrócenie ekologiczne” – powiedział Franciszek.

interia/pap

REKLAMA

Komentarze