REKLAMA

Oszuści chcą zarobić na epidemii wymuszając wydawanie maseczek

Oszuści chcą zarobić na epidemii wymuszając wydawanie maseczek

Serwis „Onet” poinformował o krążących informacjach. Oszuści zgłaszają się do gabinetów stomatologicznych przedstawiając się za członków policji i sanepidu prosząc o wydanie maseczek. Policja i sanepid zaprzeczają takim praktykom stanowczo przestrzegając przed oszustami w czasach epidemii koronawirusa.

Na terenie Warszawy oszuści wyłudzają maseczki u stomatologów – podaje serwis informacyjny „Onet”. Do co najmniej kilku prywatnych gabinetów stomatologicznych w stolicy Polski przyszły osoby podszywające się za policjantów oraz członków sanepidu.

REKLAMA

Zobacz także: Rakowski: Czy Netanjahu TRAFI DO WIĘZIENIA? [WIDEO]

Od takowych praktyk całkowicie zażegnuje się sanepid – „To jakaś kuriozalna sytuacja. My nie prowadzimy żadnej takiej akcji. Nasi inspektorzy nie chodzą po żadnych gabinetach i nie zbierają maseczek. Wszystko wskazuje na to, że to jacyś oszuści, podszywający się pod przedstawicieli służb. Łatwo to sprawdzić, bo nasi inspektorzy zawsze mają przy sobie legitymację” – wyjaśniła rzecznik Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Warszawie, Joanna Narożniak.

Rzecznik Komendy Głównej Policji, Mariusz Ciarka również powiedział, że funkcjonariusze nie stosują tego typu praktyk i poprosił, by zgłaszać takie incydenty – „Pierwsze słyszę. To jakieś kompletne bzdury. Nie mogę w coś takiego uwierzyć. Nie ma wątpliwości, że to oszuści. Potem zapewne zamierzali sprzedać te zdobyte maseczki ochronne i na tym zarobić. To wyjątkowo perfidne, że są ludzie, którzy chcą wykorzystać tę trudną sytuację, związaną z zagrożeniem koronawirusem. Apeluję o czujność i zgłaszanie nam każdego takiego przypadku. Będziemy reagować”.

RadioZet/Onet

REKLAMA

Komentarze