REKLAMA

OSTRO! Masny: „Demona koronawirusa nie zapędzi się z powrotem do butelki” [WIDEO]

OSTRO! Masny: „Demona koronawirusa nie zapędzi się z powrotem do butelki” [WIDEO]

Marcin Masny, publicysta, historyk w studiu Mediów Narodowych o kryzysie gospodarczym: „Wydarzą się rzeczy, których nikt nie jest w stanie przewidzieć. Każdy rząd w UE robi to co chce”.

REKLAMA

„Krzysy został wywołany i zdetonowany koronawirusem, który być może został specjalnie wywołany w Chinach. Od dawna wisiał nad nami kryzys finansowy, ten kryzys jest zasypywany bilionami dolarów i euro. Dlatego, że gospodarka kreowana przez sztucznie wytwarzany pieniądz potrzebuje coraz więcej i więcej”

ZOBACZ TAKŻE: Dr Masny: „Ktoś wymyślił wirusa, żeby kryzys uderzył nie w Amerykę, a w Chiny” [WIDEO]

Przypominamy, że rząd wprowadza kolejne działania, które mają pomóc zwalczyć koronawirusa. Jednym z nich jest pomoc dla polskich przedsiębiorców. NBP tymczasem rozpoczął skup obligacji skarbowych oraz uruchomił kredyt wekslowy dla banków. Zarekomendował też Radzie Polityki Pieniężnej obniżenie stóp procentowych.

„Nagle się okazało się mamy suwerenny bank centralny i z ominięciem zakazu będzie finansował rząd. Mianowice zrobi to tak, że minister finansów sprzeda a grube pieniądze obligacje, a bank centralny dodrukuje pieniądze” – komentuje Masny.

„Zarządzanie kryzysem jest bardzo trudne. Już widzimy, że demon związany z wirusem nie da się zapędzić z powrotem do butelki. Podejrzewam, że jednak hiperinflacja nam nie grozi, ale wydarzą się rzeczy, których nikt nie jest w stanie przewidzieć. Każdy rząd w UE robi to co chce” – zaznacza dr Masny w studiu Mediów Narodowych. Więcej o kryzysie gospodarczym, banku centralnym i polityce rządu w poniższym materiale Mediów Narodowych:

REKLAMA

Komentarze