REKLAMA

Orędzie Papieża Franciszka na Wielkanoc: „Cierpi cały świat”

Orędzie Papieża Franciszka na Wielkanoc: „Cierpi cały świat”

Papież Franciszek wygłosił w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Orędzie Wielkanocne. Podczas tradycyjnego „Urbi et Orbi” Głowa Kościoła Katolickiego wystosowała mocny przekaz związany z epidemią koronawirusa. Nawoływał świat do zjednoczenia w obliczu zagrożenia i wzajemnej pomocy.

Podczas tradycyjnego błogosławieństwa „Urbi et Orbi” udzielanego przez Papieża w święto Zmartwychwstania Pańskiego, Franciszek skupił swoją uwagę na panującej na świecie pandemii koronawirusa. Na czas uroczystości wielkanocnych plac św. Piotra pozostaje opustoszały z wiernych.

REKLAMA

Infekcja nadziei

„Chrystus, moja nadzieja, zmartwychwstał. Zmartwychwstanie to infekcja, która przekazuje się z serca do serca, bo każde ludzkie serce czeka na dobrą nowinę. To infekcja nadziei” – powiedział Ojciec Święty w czasie Orędzia Wielkanocnego.

Zobacz także: Chrystus Zmartwychwstał! To czas świętowania i radości

Papież Franciszek widzi w pandemii szansę na odnalezienie wiary w Zmartwychwstałego Jezusa – „Ta Dobra Nowina rozpaliła się w nocy: w nocy świata zmagającego się już z wyzwaniami epokowymi, a teraz udręczonego pandemią, która wystawia na próbę naszą wielką ludzką rodzinę”.

Ustrzegł również, przed mylnym złudzeniem rozwiązania problemów świata za pomocą zmartwychwstania – „To zwycięstwo nie omija cierpienia i śmierci, ale przechodzi przez nie, otwierając ścieżkę w otchłani, zamieniając zło w dobro” – rzekł Papież Franciszek, wyjaśniając iż akt pokonania śmierci przez Jezusa nie jest magiczną formułą.

„Cierpi cały świat, musimy się zjednoczyć”

W swojej homilii Papież Franciszek nawołuje świat do jedności w walce z pandemią koronawirusa – „To nie czas na obojętność. Cierpi cały świat. Musimy zjednoczyć się by wygrać z pandemią. Wzywam do złagodzenia sankcji międzynarodowych. Wzywam do zredukowania lub całkowitego zapomnienia długów najbiedniejszych państw świata” – prosił Ojciec Święty.

Zaapelował również o zaprzestanie konfliktów w tak kruchym okresie świata i wezwał Unię Europejską do solidarności – „Dziś Unia Europejska stoi przed epokowym wyzwaniem, od którego zależeć będzie nie tylko jej przyszłość, ale także przyszłość całego świata. Nie można stracić okazji, by dać kolejny dowód solidarności, także poprzez uciekanie się do rozwiązań innowacyjnych”.

„Niech Chrystus, który już pokonał śmierć i otworzył nam drogę do wiecznego zbawienia, rozproszy ciemność naszej cierpiącej ludzkości i poprowadzi nas do światła jego chwalebnego dnia” – zakończył Ojciec Święty modlitwą do zmartwychwstałego Jezusa.

vatican news

REKLAMA

Komentarze