REKLAMA

Orędzie prezydenta Andrzeja Dudy wielkim peanem na rzecz Unii Europejskiej

Orędzie prezydenta Andrzeja Dudy wielkim peanem na rzecz Unii Europejskiej

Dzisiaj wieczorem usłyszeliśmy orędzie Andrzeja Dudy do narodu na temat Unii Europejskiej. Jak zauważają internauci – było ono wielkim peanem na rzecz UE.

„Otwarcie granic nie było zapowiedzią łatwego życia. Dobrze wykorzystaliśmy naszą szansę. Sukces 15 lat w UE to wielki sukces nas wszystkich! Dostrzegamy wyzwania, jakie stoją przed UE. W jednej sprawie jesteśmy zgodni: UE to my” – usłyszeliśmy w przemówieniu prezydenta Andrzeja Dudy.

„Wiele polskich firm odniosło sukces w Europie, a Polska zmieniła się dzięki dobrze wykorzystanym środkom unijnym (…) Dlatego chcę z całą mocą podkreślić, że sukces piętnastu lat polskiego członkostwa w Unii Europejskiej to wielki sukces nas wszystkich” – podkreślił Duda.

Czytaj także: Wpadka Andrzeja Dudy. Pomylił państwa. Premier Nowej Zelandii postanowiła to przemilczeć

Tymczasem prezydent jeszcze rok temu, gdy nie było zbliżających się wyborów, zupełnie inaczej wypowiadał się na temat Polski w Unii Europejskiej. Duda podkreślał, że Unia Europejska jest „wyimaginowaną wspólnotą, z której dla Polaków niewiele wynika”. Słowa wywołały wściekłość polityków opozycji, którzy twierdzą, że wejście Polski do UE jest „epokowym wydarzeniem”.

REKLAMA

Komentarze