REKLAMA

Ordo Iuris: Coraz więcej samorządów chce bronić praw rodzin [WIDEO]

Ordo Iuris: Coraz więcej samorządów chce bronić praw rodzin [WIDEO]

Gościem programu Mediów Narodowych był mecenas Jerzy Kwaśniewski z Ordo Iuris. Rozmowa dotyczyła m.in. Samorządowej Karty Praw Rodzin.

Gościem programu Mediów Narodowych był mecenas Jerzy Kwaśniewski. Jest współtwórcą i prezesem Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris. Rozmowa dotyczyła sytuacji w polskich samorządach, a także stworzonej przez Ordo Iuris Samorządowej Karty Praw Rodzin. Z programu dowiadujemy się, że podpisało się pod nią już 37 polskich jednostek samorządowych. W różnego rodzaju mediach środowiska skrajnie lewackie i lobby ideologii LGBT przedstawiają ten projekt jako „uchwały anty-LGBT”. Na bazie tego rodzaju manipulacji w świat idzie kłamliwy przekaz, że w Polsce są miejsca, w którym nie mogą przebywać homoseksualiści.

REKLAMA

Mecenas Jerzy Kwaśniewski pogratulował prowadzącej program za to, że ta rzeczywiście zapoznała się z treścią Samorządowej Karty Praw Rodzin. Niestety jest to rzadkością. „Cała krytyka skierowana przeciwko Karcie wynika ze złej woli i nieznajomości tego dokumentu”. Obrona rodziny jest oczywiście w konstytucji. Dlaczego więc dodatkowy dokument? Prezes Ordo Iuris tłumaczył: „Doszliśmy do wniosku, że konieczne jest powtórzenie konstytucyjnych zasad dotyczących ochrony rodziny, małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny, macierzyństwa, rodzicielstwa, praw rodziców, ochrony dziecka przed demoralizacją – na poziomie samorządu”.

ZOBACZ TAKŻE: Trwa specjalne posiedzenie Sejmu. Tematem jest koronawirus

Jaki jest tego powód? „W tym samym czasie kilka wielkomiejskich samorządów, przede wszystkim Warszawa, Gdańsk i Poznań, podjęło działania antykonstytucyjne, próbując podważyć właśnie te konstytucyjne zasady. W związku z tym wiele samorządów odczuwało potrzebę wyrażenia swojego przywiązania do tych elementów tożsamości polskiej, narodowej i tożsamości konstytucyjnej” – tłumaczył intencje Ordo Iuris mecenas Kwaśniewski. Warto zapoznać się z całością tego 45-minutowego nagrania. Wiedza jest naszą najlepszą bronią wobec manipulacji i kłamstw lobby LGBT oraz środowisk skrajnie lewackich, które stale uderzają w wartości chrześcijańskie, narodowe i tradycyjne obyczaje.

REKLAMA

Komentarze