REKLAMA

Opole Lubelskie: Oblał benzyną i podpalił drzwi kościoła! Jest nagranie

Opole Lubelskie: Oblał benzyną i podpalił drzwi kościoła! Jest nagranie

Zarzut uszkodzenia mienia usłyszał 31 letni mieszkaniec Opola Lubelskiego. Mężczyzna w ubiegły piątek oblał benzyną, a następnie podpalił drzwi jednego z miejscowych kościołów.

REKLAMA

Do zdarzenia doszło w ubiegły piątek po południu. Z przyjętego zgłoszenia wynikało, że nieznany sprawca oblał, a następnie podpalił drzwi jednego z kościołów w Opolu Lubelskim. Parafia wyceniła straty na kwotę 600 zł.

Jak się okazało, przestępstwo zostało zarejestrowane przez kamerę monitoringu. Kamery zarejestrowały, jak młody mężczyzna chwyta za pozostawiony po koszeniu trawy kanister z benzyną i polewa nią drzwi. Następnie sprawca podpala dwie pary drzwi i odchodzi z miejsca.

Funkcjonariusze, którzy zabezpieczyli nagranie, ustalili personalia podpalacza. Był nim 31 letni mieszkaniec Opola Lubelskiego.

Mężczyzna nie potrafił wytłumaczyć stróżom prawa powodu swojego zachowania. Usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. Przyznał się do podpalenia oraz złożył wyjaśnienia. Zgodnie z kodeksem karnym za uszkodzenia mienia grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

 

policja.pl
REKLAMA

Komentarze