REKLAMA

Obywatele RP zapowiadają blokadę marszu Młodzieży Wszechpolskiej

Obywatele RP zapowiadają blokadę marszu Młodzieży Wszechpolskiej

Obywatele RP zapowiadają blokadę marszu Młodzieży Wszechpolskiej. Jak napisali na portalu społecznościowym Facebook: Stajemy wspólnie, Obywatele RP i Ogólnopolski Strajk Kobiet.

Wydarzenie pod nazwą: Blokujemy Młodzież Wszechpolską, jest związane z organizowanym III Marszem Zwycięstwa Rzeczpospolitej. Marsz jest organizowany w Warszawie, przez Młodzież Wszechpolską.

Jak napisali organizatorzy akcji: Faszyści znów przejdą ulicami stolicy Polski. Tym razem pretekstem do wykrzyczenia swoich nienawistnych haseł jest rocznica Bitwy Warszawskiej.

Co ciekawe, inicjatorzy blokady zrównują zwycięską bitwę do delegalizacji ruchów narodowych. Warto tu przy okazji zaznaczyć, że naczelnym wodzem Bitwy był Józef Piłsudski, który zdelegalizował organizacje faszystowskie m.in. ONR.

Planowaną kontrę demoliberałów szybko zreplikował rzecznik prasowy Młodzieży Wszechpolskiej, Mateusz Pławski: Biorąc pod uwagę to, że Obywatele RP chcą blokować marsz, który ma upamiętniać zwycięstwo nad bolszewikami, stwierdzam, że stosowana często nazwa UBywatele PRL jest jak najbardziej słuszna.

Interesujące jest również to, że organizatorzy wydarzenia napisali zdecydowane: musimy wziąć sprawy w swoje ręce i same i sami zablokować faszystów. Zaraz potem uściślili, że zdecydowali się jednak wystawić do blokady same kobiety. Stajemy wspólnie, Obywatele RP i Ogólnopolski Strajk Kobiet. Jednak to OSK stanie na czele naszej blokady, same kobiety, ubrane na czarno.

Słusznie napisał Mateusz Pławski: Jest to grupa ludzi, którzy w każdej sytuacji potrafią zapewnić rozrywkę kabaretową. Daj odpór lewackiemu oszołomstwu! Przyjdź na III Marsz Zwycięstwa Rzeczpospolitej!

Młodzież Wszechpolska zaprasza wszystkie osoby, aby oddać hołd wybitnemu pokoleniu Polaków, które odzyskało dla Polski niepodległość i umiało ją niedługo potem obronić przed bolszewickim, barbarzyńskim najazdem. Spotykamy się 15 sierpnia pod Muzeum Wojska Polskiego o godz. 16:00 skąd udamy się pod Grób Nieznanego Żołnierza gdzie będą miały miejsce okolicznościowe przemówienia oraz złożenie wieńców.

REKLAMA

Komentarze